Aktualności

Akademia

Dołącz do naszych bramkarzy i trenuj z zawodnikami Miedzi

15.10.2019, 12:02
Już niedługo Akademia Bramkarska Miedzi Legnica ponownie otworzy się przed młodymi adeptami sztuki bramkarskiej. Wstępem do dni otwartych był ostatni trening, podczas którego uczestnicy zajęć mieli okazję do pracy i zabawy z trenerem bramkarzy i bramkarzami pierwszego zespołu Miedzi Legnica.

W treningu bramkarzy AB Miedź wziął udział Aleksander Ptak trener bramkarzy przy pierwszym zespole Miedzi. Wraz z nim trenowali także Łukasz Załuska, Mateusz Hewelt i Jan Szpaderski.  Zainteresowanie zajęciami było spore. Wszyscy młodzi adepci tej sztuki mieli okazję usłyszeć wskazówki bramkarskie od golkiperów z Fortuna 1 Ligi.

Trening został podzielony na cztery stacje o różnych aspektach takich jak : chwyt piłki, pojedynki 1x1 , obrona na linii i gra na przedpolu. Do każdej ze stacji był przydzielony jeden bramkarz pierwszego zespołu Miedzi i trener. Chłopcy trenowali po 15 minut na każdej ze stacji, po czym zmieniali miejsce na kolejną. Na koniec treningu odbył się mini turniej, w którym wygrała drużyna Mateusz Hewelta.

- Uważam, że było to interesujące doświadczenie dla młodych chłopców, wspaniała zabawa, a także możliwość potrenowania na co dzień z zawodnikami, których oglądają na meczach Miedzi Legnica – mówi Mateusz Gwizd koordynator bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Znakomita zabawa i spora dawka wiedzy towarzyszyła temu wydarzeniu. Już niedługo każdy, kto chciałby zostać bramkarzem, będzie miał okazję do uczestniczenia w podobnym wydarzeniu. Akademia Bramkarska Miedzi Legnica organizuje dni otwarte i nabór kolejnych goalkeeperów. Dni otwarte dla bramkarzy odbędą się w poniedziałek 25 listopada od godz. 8:00 na boiskach treningowych przy ul. Hetmańskiej.

- Będą to całodniowe testy, po których najzdolniejsi bramkarze zostaną zaproszeni w nasze szeregi. Zapraszamy wszystkich chętnych z rocznika 2003 i młodszych. Zgłoszenia będą przyjmowane tylko drogą mailową – informuje Mateusz Gwizd.

Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi wszystkich chętnych bramkarzy. Zgłoszenia prosimy przesyłać droga mailową na adres: mateusz.gwizd@miedzlegnica.eu z dopiskiem Dni otwarte – zgłoszenie. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska zawodnika oraz daty urodzenia i numeru kontaktowego oraz nazwy klubu z którego się wywodzi.

 

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/