Drużyna Miedzi wygrała Turniej Charytatywny

09.12.2012, 20:38

IMG_7262.jpgPiłkarze Miedzi zwyciężyli w IV edycji Świątecznego Turnieju Charytatywnego, który rozegrano w Legnicy. Podczas zawodów odbyły się licytacje gadżetów, a cały dochód z nich zostanie przekazany na podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka”.

>ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TURNIEJU<

Turniej zgromadził sporo legniczan, którzy nie tylko oklaskiwali zmagania sportowe, ale też chętnie brali udział w charytatywnej aukcji gadżetów sportowych. Do kupienia były m.in. koszulki piłkarzy Miedzi z autografami, puchar od trenera Bogusława Baniaka i wiele, wiele innych, ciekawych gadżetów i pamiątek.

Przedstawiciele Miedzi za 1500 zł wylicytowali koszulkę Miedzianki z nr 13 z finału Pucharu Polski w 1992 roku, która już wkrótce zajmie honorowe miejsce w siedzibie klubu.

W turnieju zwyciężył zespół Miedzi (Aleksander Ptak, Norbert Matuszak, Ireneusz Chrzanowski, Krzysztof Wołczek, Artur Gałęza, Bartłomiej Kuśnierz, Paweł Kulikowski, Szymon Wosiek, Wojciech Kulasa), którego grę z trybun oglądał m.in. trener Bogusław Baniak. W finale legniczanie pokonali Wielki Śląsk 4:1 (bramki dla Miedzi: Kuśnierz 2, Gałęza, Wosiek). W barwach wrocławian podczas turnieju wystąpił m.in. znany z ekstraklasy napastnik Vuk Sotirović. Trzecie miejsce zajął zespół piłkarzy ręcznych Miedzi.

Podczas turnieju swój debiutancki występ zaliczył zespół taneczny Miedź Cheerleaders.