Aktualności

Klub

FORTUNA 1 LIGA: Miedź przegrywa w Tychach

22.10.2019, 19:15
Miedź Legnica niestety wysoko przegrała w Tychach z miejscowym GKS. Nasi zawodnicy nie uniknęli kontr GKS-u, który w taki sposób zdobywał w tym meczu większość bramek. Honorowe trafienie dla Miedzi zapisał na swoje konto Dawid Kort.

Pierwsze minuty wtorkowego meczu były  bardzo żywe. Można powiedzieć cios za cios. Zarówno jedna jak i druga drużyna próbowała szczęścia z dystansu. W barwach Miedzi strzały oddawali dwukrotnie Łukowski i raz Marquitos ale bez powodzenia. Z drugiej strony postraszył Piątkowski i Steblecki, który nie wykorzystał najlepszej okazji dla gospodarzy w pierwszym kwadransie nie trafiając z ostrego kąta do pustej bramki Miedzi. Następnie na boisku zrobiło się spokojniej i niestety niedokładniej. W 25 minucie po kilku podaniach Krzysztof Danielewicz uderzył z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką. W 34 minucie gry Miedź miała rzut wolny. Z 18 metra uderzał Marquitos, a piłka przeszła nad spojeniem słupka z poprzeczką. Kluczowa dla wyniku sytuacja miała miejsce w 42 minucie. Wojciech Szumilas bezpośrednio z rzutu wolnego oddalonego o około 18 metrów od legnickiej bramki pokonał Załuskę i otworzył wynik.

W drugiej połowie Miedź otrzymała kolejny cios. Już w 54 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Grzeszczyk kapitan GKS. Łukasz Załuska był bardzo blisko obrony. W odpowiedzi Henrik Ojamaa próbował zaskoczyć Jałochę mierzonym w okienko uderzeniem ale golkiper GKS  pewnie interweniował. Miedź odkryła się walcząc o kontaktowe trafienie ale nadziała się na kontrę, którą celnie sfinalizował Dominik Połap. GKS się nie zatrzymywał i już w 67 minucie zadał czwarty cios. Tym razem, również po szybkiej kontrze, Mateusz Piątkowski pokonał Załuskę. W 74 minucie gry Patryk Makuch był sam na sam z Jałochą, ale zamiast strzelać zdecydował się na podanie czym zaprzepaścił znakomitą okazję na honorowego gola. Bramkę udało się zdobyć w 81 minucie. Dawid Kort przymierzył z dystansu i pokonał Jałochę. W 89 minucie gry Sabala próbował uderzać na bramkę GKS ale przeniósł piłkę nad bramką.

GKS Tychy - Miedź Legnica 4:1 (1:0)

Bramki: 42 Szumilas, 54 Grzeszczyk(k), 63 Połap, 67 Piątkowski – 81 Kort.

Żółte kartki: Biernat – Marquitos.

Sędzia główny: Sebastian Krasny(Kraków)

Asystenci: Marcin Ciepły, Marcin Janawa.

Delegat: Paweł Woźniak.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 4. Marcin Biernat, 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk(46 3. Łukasz Sołowiej), 8. Łukasz Grzeszczyk(k), 17. Sebastian Steblecki(85. 7. Jakub Piątek), 20.  Bartosz Szeliga, 24. Dominik Połap, 27. Mateusz Piątkowski, 31. Keon  Daniel, 96. Wojciech Szumilas(84. 13. Łukasz Moneta.).Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Miedź Legnica: 1. Łukasz Załuska - 5. Damian Byrtek, 7. Krzysztof Danielewicz(66, 17. Marcin Warcholak), 8. Marcos Garcia Barreno(75. 11. Carlos Heredia), 10. Jakub Łukowski, 20. Valerijs Sabala, 21. Henrik Ojamaa, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 27. Patryk Makuch, 33. Artur Pikk(57. 9. Dawid Kort). Trener: Dominik Nowak.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/