Fortuna 1 liga: Stomil dobrze zaczął, ale to Miedź wygrała

18.10.2019, 22:16
Miedź Legnica pokonała Stomil Olsztyn na własnym stadionie 4:1. Legniczanie jako pierwsi stracili gola, ale ich powrót do prowadzenia mógł się podobać. Ostatecznie to drużyna trenera Dominika Nowaka wyszła z tego pojedynku zwycięsko.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Miedzi. Najpierw Skibę zatrudnił Sabala, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bitym przez Marquitosa. Następnie dośrodkowanie Śliwy nie doszło do wchodzącego napastnika Miedzi. W 15 minucie Adrian Purzycki próbował zaskoczyć bramkarza Stomilu, ale uderzył wysoko nad bramką. Kolejne minuty należały już do gości. Po kontrze z 25 minuty Mateusz Gancarczyk płaskim strzałem otworzył wynik meczu. W 33 minucie gry Marcin Warcholak uderzył mocno sprzed pola karnego i mecz zaczął się od nowa.  Chwilę później Sabala ponownie strzałem głową uderzył na bramkę Stomilu. Miedzi udało się podwyższyć wynik jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego przez Łukowskiego, ostatecznie najprzytomniej zachował się Sabala, który z najbliższej odległości trafił do siatki rywala. Do przerwy Miedź prowadziła 2:1.

W drugiej połowie Miedź rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 49 minucie Jakub Łukowski strzałem zza pola karnego nie dał szans Skibie. Kolejne minuty przebiegały spokojnie. Obie drużyny próbowały tworzyć kolejne okazje, ale były one przerywane przez obrońców. W 70 min. meczu Patryk Makuch przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Skiby po dośrodkowaniu Marquitosa. Miedź w 78 minucie przeprowadziła kolejną znakomitą akcję. Po podaniu Makucha, Marquitos uderzył mocno, a piłkę końcówkami palców odbił Skiba. W 84 minucie Skiba nie miał już tyle szczęścia przy znakomitym uderzeniu Dawida Korta, który podwyższył na 4:1. W doliczonym czasie gry Marquitos był blisko piątego gola po strzale z rzutu wolnego, ale Skiba nie dał się zaskoczyć po raz piąty.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 4:1 (2:1)

Bramki: 33 Warcholak, 45 Sabala, 49 Łukowski, 84 Kort - 25 M. Gancarczyk,

MIEDŹ LEGNICA: 1. Łukasz Załuska (Kpt), 5. Damian Byrtek, 8. Marcos Garcia Barreno, 10. Jakub Łukowski(69 9. Dawid Kort), 13. Adrian Purzycki(86 Krzysztof Danielewicz), 17. Marcin Warcholak, 20. Valerijs Sabala, 21. Henrik Ojamaa, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 70. Maciej Śliwa(63' 27. Patryk Makuch). Trener: Dominik Nowak.

STOMIL OLSZTYN: 82. Piotr Skiba, 4. Jakub Mosakowski, 5. Grzegorz Lech(76 70. Mateusz Cetnarski), 9. Szymon Sobczak, 10. Artur Siemaszko(65' 27. Oktawian Skrzecz), 11. Mateusz Gancarczyk(61' 26. Eric Molloy), 18.  Janusz Bucholc (Kpt), 30. Rafał Remisz, 31. Maciej Pałaszewski, 90.  Waldemar Gancarczyk, 97. Wiktor Biedrzycki. Trener: Piotr Zajączkowski

Żółte kartki: Mijusković, Śliwa - W. Gancarczyk, Biedrzycki, Molloy.

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak

Asystenci: Jakub Winkler, Bartłomiej Lekki

Sędzia techniczny: Rafał Rokosz

Delegat: Andrzej Rynk