Aktualności

Akademia

III liga: Cenna wygrana ze Ślęzą

06.04.2019, 17:16
Miedź II Legnica wygrała na własnym boisku z trzecim zespołem III ligi Ślęzą Wrocław. Po pierwszej bezbramkowej połowie, kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli dwie bramki.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a najwięcej działo się w strefie środkowej. W 23 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Żylińskiego do siatki wrocławian trafił Mateusz Zatwarnicki, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Cztery minuty później ładnym strzałem tuż nad poprzeczką odpowiedział Piotr Kotyla. Z kolei w 36 minucie groźnie uderzał Szymon Lewkot, ale Jan Szpaderski był na posterunku.

Trzy minuty po przerwie na indywidualny rajd zdecydował się Przemysław Porębski, który po wbiegnięciu w pole karne precyzyjnym strzałem przy słupku dał Miedzi II prowadzenie. W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie główkował Hubert Muszyński. Dwie minuty później obok braki uderzał Rafał Adamski. W 65 minucie bliski bramki był Tomasz Żyliński, jednak piłka wybita jeszcze przez jednego z obrońców wylądowała za linią końcową. Ten sam zawodnik w 72 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Minutę później z rzutu wolnego uderzał Adrian Niewiadomski, ale nie sprawił Szpaderskiemu większych problemów. W 77 minucie legniczanie odpowiedzieli strzałem z dystansu, ale Łukasz Palmowski był na posterunku. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Rafał Adamski strzałem głową wykończył dośrodkowanie z lewej strony, podwyższając wynik spotkania.

Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Porębski (48), Adamski (87)

Żółte kartki: Przygocki (33), Lewandowski (50) – Muszyński (41)

Sędziował: Mariusz Maćko

Asystenci: Jarosław Gałązka, Dawid Kuźmiak

Miedź II Legnica: Szpaderski – Przygocki, Ławniczak, Bartłomiejczak, Sutor, Lewandowski, Porębski, Śliwiński (82. Poręba), Żyliński, Zatwarnicki (64. Chukwudi), Adamski; trener Radosław Bella

Ślęza Wrocław: Palmowski – Repski, Kotyla (71. Skórnica), Lewkot (46. Stempin), Traczyk, Kluzek (82. Niemienionek), Wdowiak, Olejniczak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski (62. Berkowicz); trener: Grzegorz Kowalski


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/