III liga: Małe derby Zagłębia Miedziowego dla Miedzi II

20.04.2019, 12:55
Piłkarze Miedzi II Legnica zwyciężyli rozgrywane w Wielką Sobotę trzecioligowe derby Zagłębia Miedziowego. Miedź po bardzo zaciętym spotkaniu wygrała 1:0 po golu Tomasza Żylińskiego.

Podczas pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a dogodnych sytuacji brakowało. W 3 minucie Kamil Piątkowski uderzył wysoko nad bramką. Dziesięć minut później groźnym strzałem odpowiedział Rafał Adamski. W 26 minucie zaskoczyć Jana Szpaderskiego strzałem z rzutu wolnego spróbował Patryk Mucha.

Z kolei w 39 minucie po wyrzucie piłki z autu, w małym zamieszaniu w polu karnym gości nad bramką uderzył Błażej Skórski. Dwie minuty później bliski bramki był Adamski. Napastnik otrzymał w polu karnym podanie od Michała Pojaska i posłał piłkę w kierunku bramki. Kacper Bieszczad z trudem wybił na rzut rożny. Golkiper Zagłębia II tuż przed przerwą jeszcze raz uratował swój zespół, wygrywając pojedynek sam na sam z Tomaszem Żylińskim.

Po przerwie gra się ożywiła, a zielono-niebiesko-czerwoni poszli za ciosem. W 48 minucie ładnymstrzałem zza pola karnego popisał się Przemysław Porębski, ale Bieszczad był na posterunku. Pięć minut później legniczanie dopięli swego. Po dośrodkowaniu Porębskiego, Tomasz Żyliński pewnym strzałem dał Miedzi II prowadzenie.

W 57 minucie nad bramką z lewej strony uderzył Vladislav Sirotov. Pięć minut później Jan Szapderski najpierw w polu karnym nie pozwolił oddać strzału Patrykowi Szyszowi, a następnie znakomitą interwencją powstrzymał Jakuba Rysia. W 66 minucie ładnie uderzył Wiktor Nahrebecki, ale Szpaderski nie dał się zaskoczyć, wybijając piłkę za linię końcową.

W 70 minucie Josiah Chukwudi dośrodkował z lewej strony niemal idealnie na głowę Adamskiego, jednak ten uderzył niecelnie. Dwie minuty później interweniował bramkarz Miedzi II, pewnie chwytając piłkę po strzale głową. W 76 minucie bombę w kierunku bramki legniczan posłał Patryk Mucha, ale i tym razem górą był Szpaderski. Natomiast w 78 minucie po rzucie rożnym nad bramką główkował Piątkowski.

Cztery minuty później na bramkę Zagłębia II huknął Żyliński, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. Ten sam zawodnik uderzył z dystansu także w 87 minucie, ale futbolówka znów nie znalazła drogi w kierunku bramki. Kolejną sytuację Żyliński miał w 89 minucie, ale tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył w środek bramki i Bieszczad nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

Miedź II Legnica – Zagłębie II Lubin 1:0 (0:0)

Bramki: Żyliński (53)

Żółte kartki: Skórski (25), Żyliński (86) – Soszyński (35), Kruk (84)

Sędziował: Andrzej Urban

Asystenci: Piotr Bajer, Łukasz Nalepa

Miedź II Legnica: Szpaderski – Pojasek, Przygocki, Lewandowski (74. Śliwiński), Zatwarnicki, Skórski, Adamski, Porębski, Sutor, Chukwudi (81. Poręba), Żyliński; trener Radosław Bella

Zagłębie II Lubin: Bieszczad – Warpas, Piątkowski, Kruk, Bogacz, Soszyński (68. Więcek), Witsanko, Mucha, Szysz, Ryś (65. Borkowski), Sirotov (59. Nahrebecki); trener Adam Buczek.