III LIGA: Miedź II nie pokrzyżowała fety Ruchowi

02.06.2021, 19:48
Miedź II Legnica przegrała z Ruchem Chorzów 0:4 i tym samym „Niebiescy” mogli świętować awans do II ligi. Gospodarze zdobyli bezpieczną przewagę jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Pierwszy gola padł już w 2 minucie meczu. Tomasz Foszmańczyk uderzył mocno z powietrza pokonując Solohę. Miedź próbowała odrobić stratę ale akcje legniczan przeważnie kończyły się na obronie gospodarzy. Ruch na 2:0 podwyższył w 32 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył głową Bartłomiej Kulejewski. Sześć minut później Ruch zdobył kolejną bramkę. Soloha skiksował przy próbie wybicia piłki, a Tomasz Wójtowicz wślizgiem umieścił ją w bramce.

W drugiej połowie gospodarze kilka razy zagrozili bramce Miedzi ale na posterunku był Soloha. W 61 minucie gospodarzom udało się zdobyć jeszcze jednego gola za sprawą Janoszki, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. W samej końcówce Ruch podwyższył na 4:0. Jakub Siwek uderzył płasko z dystansu i podwyższył na 4:0.

Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4:0 (3:0)

Bramki: 2 Foszmańczyk, 32 Kulejewski, 38 Wójtowicz, 86 Siwek.

Ruch Chorzów: Bielecki, Będzieszak(83 Słota), Wyroba, Kulejewski, Kowalski(51 Rudek), Kwaśniewski, Mokrzycki(83 Kasolik), Neugebauer, Foszmańczyk (67 Siwek), Wójtowicz, Janoszka(67 Biskup)

Miedź II Legnica: Soloha - Maciejewski, Bartczak, Pietrowski, Niewiadomski, Bahaid (58 Petk) , Lewandowski(78 Poręba), Pojasek, Burgering(58 Stróżyński), Bruno(71 Gardzielewicz), Caetano(71 Kwolek).