III LIGA: Minimalna porażka w Bytomiu

20.03.2021, 19:55
Miedź II Legnica wraca z Bytomia bez punktów. Legniczanie przegrali z Polonia minimalnie, bo 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił jeszcze w pierwszej połowie Dawid Krzemień.

W pierwszej części spotkania miało miejsce kilka groźnych sytuacji. Najpierw debiutujący w barwach miedzi Soloha zatrzymał w sytuacji sam na sam Damiana Celucha. W odpowiedzi Karol Gardzielewicz przeprowadził solową akcję po której wszedł w pole karne, ale jego mocne dośrodkowanie wybili obrońcy z Bytomia. Polonia wyszła na prowadzenie w 37 minucie po mocnym uderzeniu Krzemienia przy krótkim słupku legnickiej bramki.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Zarówno Miedź jak i Polonia stworzyły sobie okazję do zdobycia gola. Najgroźniejszą dla legniczan ponownie zapisał na swoje konto Gardzielewicz. Pomocnik Miedzi ponownie wszedł dryblingiem w pole karne gospodarzy, ale jego mocny strzał minął nieznacznie poprzeczkę bramki Polonii. W ostatnich minutach Miedź atakowała zdecydowanie częściej jednak ostatecznie bez zdobyczy bramkowej.

Polonia Bytom – Miedź II Legnica 1:0 (1:0)

Bramki: 37 Krzemień

Polonia Bytom: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Fulianty, Hałgas – Konieczny, Żagiel (90 Wróbel), Stefański (69 Płonka), Krzemień, Górka (69 Pączko) – Celuch (82 Lachowski).

Miedź II Legnica: Soloha – Maciejewski, Świątko, Bartczak, Petk, Niewiadomski, Gardzielewicz (89 Caetano), Zachaczewski, Bahaid (81 Poręba), Stróżyński, Fernandez (75 Karolczak).