III liga: Niespodzianka w Legnicy

10.11.2018, 18:09

2018_miedz_2-_warta_gorzow.jpgMimo momentami ogromnej przewagi, legniczanie przegrali na własnym boisku 1:2 z Wartą Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym kwadransie więcej z gry mieli goście. Miedź II miała jednak swoje okazje, po których mogła objąć prowadzenie. W 9 minucie Lucjan Zieliński otrzymał piłkę na dwunastym metrze. Stojąc tyłem do bramki zdołał się obrócić i uderzyć na bramkę. Niestety futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

Wraz z upływem minut to legniczanie przejmowali inicjatywę, czego efektem był gol Marcina Garucha, który otrzymał podanie od Przemysława Porębskiego i pewnym strzałem z około dziesięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu przewaga zielono-niebiesko-czerwonych coraz mocniej się uwidaczniała.

Dwie minuty przed przerwą Miedź II powinna podwyższyć, jednak Porębski po dograniu Michała Pojaska z około dziewięciu metrów trafił w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 54 minucie, gdy Dominik Zakrzewski wykończył kontrę gości, doprowadzając do wyrównania.

Żaden z zespołów nie zamierzał zadowolić się punktem i po przerwie oglądaliśmy ciekawe widowisko. W 65 minucie to goście objęli prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia z dystansu Mateusza Duchowskiego. Legniczanie ruszyli do ataku, jednak ani liczne stałe fragmenty, ani kolejne akcje nie przyniosły już efektu.

Miedź II Legnica – Warta Gorzów Wielkopolski 1:2 (1:0)
Bramki: Garuch (20) – Zakrzewski (54), Duchowski (65)
Żółte kartki: Zatwarnicki (72)
Sędziował: Leszek Lewandowski
Asystenci: Mariusz Goriwoda, Artur Grzesiuk

Miedź II Legnica: Szpaderski – Sutor, Garuch, Zatwarnicki, Kisiel (56. Miazga), Śliwiński, Porębski (76. Wolan), Zieliński (56. Idzik), Makuch, Ławniczak, Pojasek (69. Bartłomiejczak); trener Radosław Bella

Warta Gorzów: Chiżykow – Siwiński, Gołdyn, Szałas, Żeliszewski, Nowak (46. Kopeć), Wiśniewski, Zakrzewski (90+3. Sadowski), Kaczmarczyk, Duchowski (88. Markuszewski), Ufir (80. Paradowski); trener Mateusz Konefał