Aktualności

Akademia

III liga: Nioczekiwany remis na koniec rundy

24.11.2018, 15:30

Bezbramkowym remisem z Agroplonem Głuszyna zakończył się ostatni w bieżącym roku kalendarzowym mecz trzecioligowych rezerw Miedzi. Mimo, że gracze trenera Radosława Belli stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ostatecznie nie zdołali trafić do siatki rywali.

W pierwszej połowie rywalizacja toczyła się głównie w środku pola. Grę prowadzili legniczanie, a Agroplon szans na zdobycie bramki szukał głównie w szybkich kontratakach. W 20 Rafał Adamski uderzył z lewej strony. Piłka minęła golkipera, ale tuż sprzed bramki wybił ją jeden z obrońców.

Dwie minuty później wykazać musiał się Jan Szpaderski, broniąc strzał z kilkunastu metrów. W 27 minucie groźnie z osiemnastu metrów uderzył Mateusz Zatwarnicki, a Damian Rozmus z trudem wybił na rzut rożny. Chwilę później kapitan Miedzi nieźle dograł w pole karne z prawej strony, ale Lucjan Zieliński nie zdołał sięgnąć futbolówki tuż przed bramką gości.

W 31 minucie w pojedynku z Zatwarnickim znów lepszy okazał się golkiper z Głuszyny. Minutę później niecelnie z rzutu wolnego z dystansu uderzył Aleks Ławniczak. Z kolei w 34 minucie Zatwarnicki trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Po zmianie stron wiele w obrazie gry się nie zmieniło. W 50 minucie z linii pola karnego uderzał Mateusz Pałach, ale Szpaderski nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później indywidualną akcję przeprowadził Zatwarnicki. Pomocnik uderzył z prawego narożnika pola karnego, ale bramkarz gości zdołał odbić piłkę.

W 65 minucie z dystansu strzelał Kamil Lewandowski, a dobijał Radosław Mikulski. W obu przypadkach lepszy okazał się golkiper Miedzi II. W 67 minucie nieznacznie obok bramki uderzał Ławniczak, a trzy minuty później w ten sam sposób nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych Zatwarnicki, po dośrodkowaniu Lucjana Zielińskiego. Później legniczanie długo uderzali głową w mur. Niestety nie przyniosło to efektu bramkowego.

Miedź II – Agroplon Głuszyna 0:0

Żółte kartki: Zieliński (90) - Sobczyński (33, 71), zawodnik rezerwowy gości (81)

Czerwona kartka: Sobczyński (71, za dwie żółte)

Sędziował: Marcin Celejewski (Gorzów Wlkp.)

Asystenci: Dawid Kuraszkiewicz, Kamil Onichimowski

Miedź II: Szpaderski – Adu Kwame, Sutor (46. Idzik), Zatwarnicki, Kisiel, Adamski (69. Makuch), Porębski, Żyro (67. Miazga), L. Zieliński, Ławniczak, Pojasek; trener Radosław Bella

Agroplon: Rozmus – Łuczak, Czech, Lewandowski, Surowiak, Sobczak (73. Kamiński), Słupianek, Zychowicz, Mikulski, Sobczyński, Pałach; trener Andrzej Moskal.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/