Aktualności

Akademia

III liga: Początek meczu zadecydował o porażce

15.05.2019, 17:35
Miedź II podejmowała na własnym stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie. Legniczanie na samym początku spotkania otrzymali trzy celne ciosy, które zaważyły o końcowym rezultacie.

Już w 3 minucie Tomasz Dzida indywidualną akcją dał przyjezdnym prowadzenie. Ku rozpaczy legniczan ten sam piłkarz już dwie minuty później podwyższył wynik. Szybko stracone bramkipomieszały szyki zielono-niebiesko-czerwonych. Konsekwencją tego był kolejny stracony gol, już w 18 minucie meczu. Jacek Wuwer popisał się pięknym strzałem z dystansu, przy którym Jan Szpaderski był bez szans. W 24 minucie Oskar Paleczny spróbował strzału zza pola karnego, lecz piłka poszybowała nad bramką. Pięć minut później uderzeniem z dystansu odpowiedział Wojciech Łobodziński, ale Bartosz Gocyk był na posterunku. W 42 minucie strzelał Filip Śliwiński, ale golkiper przyjezdnych i tym razem nie dał sięzaskoczyć. Z kolei w 44 minucie Mateusz Zatwarnicki uderzył sprzed pola karnego obok bramki.

Po przerwie legniczanie rzucili się do przodu. W 57 minucie Rafał Adamski strzelał z prawej strony, alegórą był Gocyk. W 70 minucie z lewej strony spróbował Tomasz Żyliński, ale bramkarz rywali wybił na rzut rożny. W 82 minucie golkiper Pniówka obronił natomiast strzał sprzed pola karnego Patryka Poręby.Cztery minuty później przyjezdni wyprowadzili groźną kontrę, ale Tomasz Dzida uderzył nad bramką.

Miedź II Legnica - Pniówek Pawłowice Śl. 0:3

Bramki: 3, 5 Dzida, 17 Wuwer.

MIedź II Legnica: Szpaderski - Bartłomiejczak, Łobodziński, Petlakowski, Zatwarnicki, Adamski, Śliwiński,(77 Cukier), Lewandowski(46 Garuch), Chuckwudi(67 Poręba), Żyliński, Ławniczak(46 Sutor). 

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk – Szary, Weis (89. Caniboł), Goik, Szatkowski (77. Pieczka), Wuwer, Paleczny, Prusek (75. Bodziony), Zajączkowski, Dzida (87. Wrana), Musioł; trener Grzegorz Łukasik.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/