IV liga: Miedź II – Pogoń Oleśnica 2:0

14.10.2012, 14:58

IMG_1931.jpgIV-ligowa Miedź II Legnica po raz drugi w tym sezonie zdobyła komplet punktów. Drugim zespołem po Nysie Zgorzelec, który zgubił trzy oczka przy Orła Białego, została Pogoń Oleśnica. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mariusz Mowlik i Arkadiusz Kuciński.

>FOTORELACJA Z MECZU<

Prowadzeni przez Ireneusza Chrzanowskiego piłkarze Miedzi II pokonali przed własną publicznością oleśniczan 2:0. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał uderzeniem głową Mariusz Mowlik w 36. minucie. Pogoń stworzyła wprawdzie jedną stuprocentową okazję, ale broniący tego dnia w barwach Miedzi Kamil Bachusz wykazał się zimną krwią i wygrał rywalizację w sytuacji sam na sam. Po przerwie Miedź dalej przeważała. Bardzo mocnym punktem legniczan był robiący „dużo wiatru” Damian Lenkiewicz. Z dobrej strony prezentował się także Alexandre, który kilkukrotnie sam próbował zaskoczyć golkipera gości. Co prawda, Brazylijczykowi ta sztuka się nie udała, ale podał on znakomicie do Kucińskiego, a ten w 58. minucie podwyższył na 2:0. Należy wspomnieć też o debiutancie. Robert Sobieraj, znany wcześniej z występów w LDJ, zagrał 80 minut na pozycji lewego obrońcy. Podobnie jak Kamil Hempel na początku meczu, Sobieraj musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W sobotę 20 października legniczanie zmierzą się na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda.

MIEDŹ II LEGNICA – POGOŃ OLEŚNICA 2:0 (1:0)

Bramki: 36 Mowlik, 58 Kuciński.

MIEDŹ II LEGNICA: Bachusz – Hempel (33 Kazimierowicz), Tanżyna, Wosiek, Sobieraj (80 Chrzanowski), Paszliński, Mowlik, Lenkiewicz, Kuciński (68 Zatwarnicki), Alexandre, Nowaczewski (54 Szymański).