KOBIETY: Miedź wygrywa w Wałbrzychu

02.09.2017, 19:51

2017_KOBIETY_-_Sroda_Slaska_SPARING_-_48.jpgPiłkarki Akademii Miedzi Legnica w drugiej serii gier nowego sezonu rozegrały spotkanie ligowe w Wałbrzychu. Zawodniczki prowadzone przez trenera Rafała Sarnickiego pokonały AZS PWSZ II Wałbrzych 6:3.

Do przerwy było remisowo 2:2. Miedź początkowo prowadziła 2:0 po golach Karoliny Kaźmierskiej i Adriany Achcińskiej, jednak w końcówce pierwszej połowy zawodniczki z Wałbrzycha doprowadziły do remisu.

Po przerwie legniczanki szybko wyszły na prowadzenie po kolejnym golu Kaźmierskiej. W 53 minucie ta sama zawodniczka podwyższyła na 4:2. Wałbrzyszanki odpowiedziały po upływie kolejnych trzech minut. Kaźmierska okazała się jednak bezlitosna do gospodarzy tego meczu i ponownie pokonała bramkarkę zdobywając piątego gola dla Miedzi i swojego czwartego w tym meczu. Wynik końcowy ustaliła w zamieszaniu podbramkowym Julia Przybylska.

AZS PWSZ II Wałbrzych – Miedź Legnica 3:6 (2:2)

Bramki dla Miedzi: 4x Kaźmierska, Achcińska, Przybylska.

Miedź Legnica: Walter– Kaczor, Kowalik, Jankowska, Achcińska, Mętel, Cybulska, Jakimiak, Firuta, Kaźmierska, Czapluk. Grały także: Macała, Bajsarowicz, Przybylska, Urbaniak, Pater.