LIGA MAKROREGIONALNA: Na CLJ Miedź musi jeszcze poczekać

15.06.2019, 14:06
Miedź Legnica, niestety, nie awansowała do Centralnej Ligi Juniorów. Legniczanie w decydującym o promocji meczu przegrali z Gwarkiem Zabrze 0:1. Warto podkreślić, że w składzie Miedzi zabrakło czterech podstawowych zawodników - trzech obrońców i napastnika.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Legniczanie dwukrotnie groźnie zaatakowali bramkę gospodarzy, ale ich uderzenia nie sprawiły problemów bramkarzowi z Zabrza. Najlepszą sytuację na zdobycie gola miał w 24.minucie Aleksander Rokosz, który uderzył minimalnie nad bramką Gwarka. Jeszcze przed przerwą Igor Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarze, ale niestety przegrał ten pojedynek.

Jak mówi stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Zemściły się, bo Gwarek tuż po wznowieniu meczu objął prowadzenie. Miedź walczyła z całych sił o bramki dla siebie. Ponownie Lewandowski bardzo mocnym uderzeniem próbował zaskoczyć bramkarza. Gwarek odpowiedział dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym groźnie było pod legnicką bramką. 78 minuta przyniosła ze sobą mocne uderzenie z 14 metrów Rokosza, piłka leciała w okienko zabrzańskiej bramki, ale końcówkami palców wybił ten strzał bramkarz.

Miedź, niestety, uległa Gwarkowi w Zabrzu 0:1 i tym samym zakończyła sezon w Lidze Makroregionalnej na 2. miejscu. Gratulujemy naszym rywalom zwycięstwa w rozgrywkach, a naszej drużynie dziękujemy za emocje i walkę przez cały sezon!

Gwarek Zabrze – Miedź Legnica 1:0(0:0)

Miedź Legnica: Szymkowiak - Rogoziński, Chudzik, Kisiel, Michułka, Sobkowiak, Lewandowski, Borowiak (65 Stanuszek), Cukier, Rokosz, Śliwiński (75 Słupski).