Aktualności

Akademia

Najstarsze drużyny Akademii Miedzi zaczynają piłkarską wiosnę!

05.03.2020, 13:53
Miedź II Legnica, Juniorzy U-19 w Lidze Makroregionalnej i zawodnicy CLJ U-15 w najbliższy weekend wznowią rozgrywki ligowe. W zespołach Miedzi w przerwie zimowej doszło do kilku istotnych transferów, które mają podnieś rywalizację na kilku pozycjach.

Zostając przy transferach bardzo ciekawie prezentują się nowi gracze Miedzi II Legnica. Do składu naszych trzecioligowców w zimie dołączyli Olivier Lazar z Rozwoju Katowice, który gra na pozycji pomocnika, obrońca Kamil Niewiadomski ze Stomilu Olsztyn oraz dwaj obcokrajowcy. Pierwszym z nich jest pochodzący z Wielkiej Brytanii Sammy Adams. Urodzony w 2001 roku boczny obrońca do tej pory grał w Crawley Town U-23. W trakcie swojej kariery był testowany przez AFC Wimbledon i Brentford FC. Drugim z obcokrajowców jest Holender Taha Benzeroual. Urodzony w Amsterdamie 20-latek ostatnio był graczem rodzimego ASV Fortius. Wcześniej występował również w Crawley Town oraz Koninklijke Haarlemsche FC. W międzyczasie przebywał na testach w angielskich Southend United F.C., Crawley Town oraz belgijskich KAS Eupen oraz RSC Anderlecht.

- Uważam, że dzięki tym transferom będziemy drużyną mocniejszą niż w minionej rundzie. Naszym celem jest zapewnienie utrzymania w III lidze. Na pewno nowi gracze wzmocnią rywalizację o miejsce w składzie na kilku pozycjach – wyjaśnia trener Wojciech Robaszek.

Sammy Adams i Taha Benzeroual

Miedź II ma za sobą okres przygotowawczy i serię sparingów. Jak wyjaśnia trener Robaszek sparingpartnerzy nie byli przypadkowi.

- Rywale byli dobrani specjalnie tak aby stwarzali nam jak najtrudniejsze warunki do gry obronnej. Zależało nam na jak najwyższej skali trudności i obnażeniu naszych braków. Dzięki temu moglibyśmy je eliminować i doskonalić grę obronną. Drużyna podczas okresu przygotowawczego robiła postępy. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani – dodaje Wojciech Robaszek.

Poza Miedzią II rozgrywki ligowe wznawiają także drużyny z Ligi Makroregionalnej i CLJ U-15. Obie mają odmienne cele.

- Drużyna U-19 walczy o CLJ. Również w tym zespole będzie występował wspomniany wcześniej Sammy Adams. Liczę na jego bardzo dobrą grę. W tym zespole pojawi się jeszcze jeden środkowy obrońca oraz zawodnicy z rocznika 2002 i 2003 naszej akademii. Zespół CLJ U-15 trenera Tomasza Syski również został wzmocniony pod względem fizyczności. Celem tego zespołu jest kontynuacja gry i utrzymanie w Lidze Centralnej – kończy Wojciech Robaszek dyrektor Akademii Miedzi.

Mecze Miedzi II i CLJ U-15 odbędą się w najbliższą sobotę. Trzecioligowcy zagrają w Żmigrodzie, a zespół U-15 podejmie u siebie Chrobrego Głogów. W niedzielę zagrają juniorzy U-19, którzy zmierzą się z Odrą w Opolu.

MECZE LIGOWE W NAJBLIŻSZY WEEKEND:

07.03.2020 sobota 15:00, Piast Żmigród - Miedź II Legnica,

07.03.2020 sobota 11:00, Miedź Legnica - Chrobry Głogów, CLJ U-15.

08.03.2020 niedziela 12:00, Odra Opole - Miedź Legnica, Liga Makroregionalna U-19.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/