Aktualności

Klub

Ostatni sprawdzian przed ligą

18.02.2021, 15:05
Przed Miedzią ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Legniczanie zmierzą się z ligowym rywalem z Opola, z którym w rundzie jesiennej wygrali 4:2 na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy.

Mecz towarzyski z Odrą odbędzie się na obiekcie Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław - #Kłokoczyce. Dla zawodników będzie to już ostatnia szansa na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu na tle przeciwnika. Wciąż trwa bowiem rywalizacja o miejsce w składzie na inaugurujący rundę wiosenną mecz z Sandecją Nowy Sącz.
 
- To będzie ostatni, decydujący moment, by ktoś jeszcze bardzo mocno zapulsował lub wręcz przeciwnie, co może wpłynąć na ustalenie składu na przyszły tydzień. Ale to jedno spotkanie nie będzie tak do końca decydujące, bo chcemy też zobaczyć drużynę w pewnym ustawieniu, w pewnym zestawieniu kadrowym i ocenić jak ta współpraca wygląda na boisku – zapowiada trener Jarosław Skrobacz. 
 
Trenerzy Miedzi mają już wstępny pomysł na zestawienie jedenastki na pierwsze spotkanie w Fortuna 1 Lidze, ale wciąż wahają się przy kilku pozycjach. Walka o skład w trakcie okresu przygotowawczego jest bowiem wyjątkowo zacięta, a na co najmniej kilku pozycjach znajdują się równorzędni gracze.
 
- Wielu znaków zapytania nie ma, choć na pewno jedenastka nie jest pewna w stu procentach. Dlatego wszyscy do końca będą rywalizować i walczyć tak, jak było to dotychczas. Na każdych zajęciach nikt nie odpuszcza, wszyscy pracują na sto procent. Mamy teraz bardzo wyrównaną kadrę, na kilku pozycjach rywalizacja jest naprawdę bardzo duża. Myślę, że to może tylko sprzyjać podniesieniu poziomu gry – zaznacza szkoleniowiec legniczan.
 
Wyniki dotychczasowych sparingów Miedzi mogą nastrajać optymistycznie. Odra w dotychczasowych grach kontrolnych wygrała 3:2 z Polonią Bytom (bramki dla opolan zdobyli Żak, Wróbel, Winiarczyk), przegrała 1:2 z Puszczą Niepołomice (Gancarczyk), zremisowała 3:3 z KKS-em 1925 Kalisz (Surzyn, Żak, Sluga), zwyciężyła 3:2 z GKS-em Katowice (samobójcza, Drewniak, Żak) oraz przegrała 1:2 ze Ślęzą Wrocław (Kort). Zimą w Opolu nie było wielkich zmian kadrowych. Drużynę wzmocnili związany ostatnio z Arką Gdynia 27-letni środkowy pomocnik Szymon Drewniak oraz 26-letni napastnik Adam Żak z Polonii Bytom, który występować może również na skrzydle. Osłabieniem Odry jest z pewnością transfer 26-letniego środkowego pomocnika Sebastiana Boneckiego do Bruk-Bet Termalici Nieciecza. 18-letni bramkarz Kacper Kołotyło przeszedł do Wisły Puławy. Z kolei 24-letni pomocnik Jakub Czajkowski wypożyczony został do Sokoła Ostróda, a również 24-letni bramkarz Tobiasz Weinzettel trafił na wypożyczenie do Błękitnych Stargard Szczeciński.
 
- Na pewno w momencie największych obciążeń treningowych braliśmy pod uwagę to, by drużyny rywali były na tym samym etapie. Dlatego były to zespoły z Fortuna 1 Ligi oraz 2 ligi. Każdy pracuje ciężko. Wszyscy w tym okresie realizują swoje plany i tak samo było w naszym przypadku. Tydzień przed wznowieniem rozgrywek to odpowiedni czas, by sprawdzić się na tle przeciwnika ligowego. Tak, by ten sparing był odzwierciedleniem tego na jakim etapie jesteśmy. Pozostaje jeszcze tydzień, który może jeszcze wiele zmienić, szczególnie pod kątem dyspozycji fizycznej. Ale nie zmienia to faktu, że ostatnia gra kontrolna jest dla nas ważnym sprawdzianem – zauważa trener Skrobacz.
 
Początek piątkowego meczu o godz. 12:00. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.
 
Kurs w Fortunie na zajęcie przez Miedź miejsca w czołowej szóstce na koniec sezonu wynosi 1.65. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ.
 
„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/