Pewne wygrane trampkarzy

22.05.2017, 10:33

2017_MLJM_trampkaz_-_Blekitni_Wronki_SPARING_-_29.jpgZespoły trampkarzy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zainkasowały komplet punktów w meczach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Drużyna C1 wygrała z Eskadrą Boleswiec 2-0, natomiast zespół C2 pokonał KS Oława 4-2.

Trampkarze Starsi prowadzeni przez trenera Tomasza Syskę nie mieli łatwego meczu. Drużyna z Bolesławca nie miała zamiaru grać w Legnicy otwartej piłki, ustawiła zasieki i zaciekle się broniła. Piłkarze trenera Syski grali jednak bardzo cierpliwie w ataku i to się opłaciło. Pierwszy gol pad po po dobrym podaniu Huzara do Walkowiaka, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał bramkarza. Wynik ustalił w drugiej połowie Salamon. Dzięki zwycięstwu legniczanie wciąż liczą się w walce o Ligę Centralną U-15.

Trzy punkty dopisali do swojego dorobku również trampkarze młodsi, którzy zagrali z KS Oława. Jako pierwsi na prowadzenie za sprawą Grzegorza Zawadziego wyszli gospodarze, którzy otworzyli wynik już w 4 minucie meczu. Jeszcze przed przerwą przepięknym strzałem zza pola karnego wyrównali goście.
Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. Najpierw bramkę na 2-1 zdobyli Oławianie. Później strzelała już tylko Miedź. Wpierw po błędzie rywali na listę strzelców wpisał się Filip Klaska, który również wyprowadził zespół na prowadzenie w 62 minucie meczu. Tym razem środkowy obrońca Miedzi Legnica pewnie wykorzystał rzut karny.
Wynik spotkania ostatecznie ustalił Grzegorz Zawadzki zdobywając tego dnia drugą swoją bramkę.

MKS Miedź Legnica – Eskadra Bolesławiec 2-0 (1-0)
Bramki: 4’ Walkowiak, 60’ Salamon
Miedź: Bieńko – Klechowicz, Huzar, Zawadzki, Kaczor – Jernaś (Marcinkiewicz 35’), Żarkowski (Czarny 45’), Walkowiak, Wrzesiński, Cukier (Salamon 55’) – Andrzejewski (Zachaczewski 61’)

MKS Miedź Legnica – KS Oława 4-2 (1-1)
Bramki: 4’, 44’ G. Zawadzki, 58’, 62’ F. Klaska
Miedź: Biernat (Wojtas) – Karwecki, Borowski, Klaska, Narewski, Judziński, Rajczakowski, Janoś, Bieniusiewicz, Zawadzki, Gil. Ponadto: Skwarek, Kowalonek, Krysiewicz, Jagielski.