Aktualności

Klub

Porażka w Bielsku-Białej

18.09.2019, 21:25
Po emocjonującym spotkaniu Miedź Legnica przegrała na wyjeździe 1:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w zaległym meczu 8 kolejki Fortuna 1 Ligi.

Bielszczanie mogli rozpocząć spotkanie mocnym uderzeniem, ale już w 2 minucie znakomitą interwencją popisał się Łukasz Załuska, broniąc strzał głową z bliskiej odległości. Chwilę później po kolejnej próbie gospodarzy piłka minęła bramkę Miedzi. Legniczanom w akcjach zaczepnych brakowało dokładności. W 26 minucie groźnie z okolic prawego narożnika pola karnego uderzał Tomasz Nowak, ale Załuska nie dał się zaskoczyć. W 30 minucie zielono-niebiesko-czerwoni odpowiedzieli niecelnym strzałem. Trzy minuty później obok bramki z dystansu uderzał Karol Danielak.

W 38 minucie nad bramką sprzed szesnastki strzelał Patryk Makuch, a dwie minuty później nad poprzeczką z prawej strony uderzył Jakub Łukowski. Niestety od 41 minuty legniczanie musieli radzić sobie w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał debiutujący w Miedzi Damian Byrtek. Nie był to koniec nieszczęść Miedzi, bowiem tuż przed przerwą arbiter wskazał na jedenasty metr pola karnego legniczan za zagranie ręką. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Tomasz Nowak.

Druga połowa zaczęła się dla Miedzi najgorzej jak mogła. W 47 minucie Marko Roginić uderzył nie do obrony sprzed szesnastki i podwyższył prowadzenie Podbeskidzia. W 54 minucie z lewej strony pola karnego obok bramki strzelał Henrik Ojamaa. Sześć minut później Estończyk zwiódł kilku obrońców, jednak znów posłał futbolówkę obok bramki.

W 70 minucie legniczanie złapali kontakt. Grzegorz Bartczak strzałem głową zamienił na bramkę idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Łukowskiego. Chwilę później powinien być remis. Rezerwowy Valerijs Sabala trafił w lewy słupek, a po chwilowym zamieszaniu w polu karnym bielszczan futbolówka zatrzymała się na prawym słupku. Z kolei w 79 minucie wyraźnie nad bramką Miedzi z dystansu uderzył Konrad Sieracki.

Trzy minuty później centymetrów zabrakło Sabali, by sięgnąć dośrodkowywaną piłkę i skierować ją do bramki. W 84 minucie Mateusz Sopoćko uderzył nad poprzeczką z prawej strony pola karnego. W 90 minucie Rafał Leszczyński złapał futbolówkę po główce Krzysztofa Danielewicza. Niestety legniczanie nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: Nowak (45’-k.), Roginić (47’) – Bartczak (70’)

Żółte kartki: Byrtek (13’, 41’), Sabala (72’), Bartczak (74’), Zieliński (87’)

Czerwona kartka: Byrtek (41’, za dwie żółte)

Sędziował: Tomasz Marciniak

Asystenci: Michał Pierściński, Filip Sierant

Widzów: 2 924

Podbeskidzie: 13. Leszczyński – 25. Jaroch, 20. Bashlai, 28. Osyra, 2. Modelski, 27. Sieracki (81’ 80. Sopoćko), 6. Nowak (65’ 90. Rakowski), 7. Figiel, 8. Danielak, 11. Sierpina, 95. Roginić

Miedź: 1. Załuska – 5. Byrtek, 8. Marquitos, 10. Łukowski, 13. Purzycki (77. 7. Danielewicz), 18. Mislov (46’ 19. Bartczak), 21. Ojamaa (67’ 20. Sabala), 23. Zieliński, 26. Musa, 27. Makuch, 33. Pikk


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/