Aktualności

Akademia

Powstała Mobilna Akademia Bramkarska Miedzi Legnica

21.05.2020, 09:28
Akademia Piłkarska Miedzi Legnica rozwija kolejny projekt związany ze szkoleniem bramkarzy. Po sukcesie Akademii Bramkarskiej Miedzi, przyszedł czas na Mobilną Akademię Bramkarską pod skrzydłami legnickiej szkółki, z której oferty mogą skorzystać młodzi golkiperzy z regionu.

Pozycja bramkarza na boisku jak nie od dziś wiadomo jest jedną z najbardziej kluczowych. Także  trening bramkarskiego rzemiosła jest specyficzny i inny od treningu czysto piłkarskiego. Nasz kraj w piłkarskim świecie znany jest ze znakomitych bramkarzy, którzy niejednokrotnie udowadniali swoją wartość w najbardziej rozpoznawanych klubach na Starym Kontynencie. Tym tropem idzie także Akademia Miedzi, która po uruchomieniu Akademii Bramkarskiej teraz poszła o krok dalej. Pod skrzydłami legnickich trenerów mają szansę rozwijać się bramkarze z całego regionu w Mobilnej Akademii Bramkarskiej Miedzi Legnica.

- Po otwarciu Akademii Bramkarskiej Miedź Legnica, następnym moim pomysłem jako koordynatora szkolenia na tej pozycji było znalezienie klubu ościennego z którym moglibyśmy wejść we współpracę. Szukałem klubu, który w odległości ok. 30 km od Legnicy. Okazało się, że znaleźliśmy partnera 70 km dalej. Jest nim  Kamiennogórska Akademia Piłkarska KAP. Jej przedstawiciele zjawili się ze swoimi bramkarzami na jednym z treningów w Legnicy. Po czym zapytali nas czy byłaby szansa, abyśmy poprowadzili takie treningi w Kamiennej Górze, ponieważ większość rodziców ma problem z dojazdem z powodu pracy. W tym momencie zaczęliśmy rozmawiać o dalszej współpracy. Kamiennogórska Akademii Piłkarska skontaktowała się z innymi akademiami w regionie np.: Akademią Piłkarska Futgol, Orzeł Lubawka, Akademia Sportu Krzeszów, KP Górnik Wałbrzych i Bóbr Marciszów. Odzew był bardzo pozytywny, co przełożyło się na ilość dzieci zapisanych do Mobilnej Akademii Bramkarskiej Miedzi. Jest nam niezmiernie miło, że to akurat my jako Miedź Legnica będziemy mogli odpowiadać za rozwój młodych bramkarzy w naszym regionie – mówi Mateusz Gwizd koordynator szkolenia bramkarzy w Akademii Miedzi.

Projekt zaskoczył i już na pierwszych zajęciach zgromadził sporą liczbę chętnych. Mobilna Akademia bramkarska Miedzi stawia na rozwój ogólnych umiejętności, a także stricte bramkarskich, które nabywają już nawet 6-latkowie. Na tę chwilę w szeregach trenujących golkiperów jest 28 adeptów tej sztuki.

- Program szkolenie naszej Mobilnej Akademii obejmuje elementy techniki bramkarskiej, grę nogami, sprawność́ ogólną (ćwiczenia gimnastyczne połączone z techniką bramkarską), Koordynację ruchową (zadania koordynacyjne połączone z techniką bramkarską), trening taktyczny (ustawienie w bramce w ataku i obronie, umiejętne skrócenie konta w bramce, komunikacja z zespołem, gra na linii, gra na przedpolu, obrona piłek sytuacyjnych), trening decyzji bramkarza. Nauka koncentracji na wydarzeniach boiskowych oraz co ważne, trening percepcji wzrokowej - wyjaśnia Mateusz Gwizd.

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich chętnych. W zajęciach biorą udział zawodnicy od 6 do 18 roku życia. Treningi prowadzone są przez specjalistów z tej dziedziny, którzy na co dzień trenują bramkarzy w Miedzi Legnica. Trenerzy Matuesz Strachota, Rafał Fosciak i Karol Szymkowiak znani są ze znakomitego rzemiosła i indywidualnego podejścia do każdego z zawodników. Każdy z nich umie rozpoznać na wczesnym etapie szkolenia błędy oraz bardzo szybko je skorygować.

- Przede wszystkim przyświeca nam idea promocji Miedzi Legnica jak i szkolenia i pracy z bramkarzami na najwyższym poziomie – dodaje Mateusz Gwizd.

Jeszcze w maju treningi odbywają się całkowicie za darmo. W kolejnych miesiącach zajęcia będą płatne. Wszystkich informacji na ten temat udziela trener Mateusz Gwizd, z którym kontaktować się można przez adres mailowy mateusz.gwizd@miedzlegnica.eu z dopiskiem Mobilna Akademia Bramkarzy Miedzi Legnica. Zapraszamy!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/