Przegląd wydarzeń z boisk młodzieżowych

02.04.2012, 11:24

pilka_w_siatce.jpgW weekend rywalizowali nie tylko seniorzy, ale także młodzi piłkarze Miedzi. Młodzicy i trampkarze ponieśli porażki, juniorzy starsi zanotowali remis, a juniorzy młodsi wygrali we Wrocławiu z Polarem 4:1.

Trampkarze i młodzicy zmierzyli się z Zagłębiem Lubin. Trampkarze przegrali 1: 3. Od pierwszych minut mecz toczony był w szybkim tempie, jednak sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bardzo dobrze radziła sobie legnicka obrona. Jedynym zagrożeniem w pierwszej połowie były ataki prawą stroną Zagłębia, gdzie dwukrotnie udało się napastnikowi lubinian przedostać w okolice pola karnego, ale bez konsekwencji. Miedź w odpowiedzi dwukrotnie strzałem z daleka próbowała zdobyć bramkę – raz piłka trafiła w słupek, a drugim razem bramkarz wybił na rzut rożny. Po remisowej pierwszej połowie to goście lepiej weszli w mecz w drugiej odsłonie, zdobywając bramkę w 49 minucie bo błędzie obrony. Zaledwie minutę cieszyli się z prowadzenia, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Łukasz Kozłowski  i pokonał bramkarza z Lubina. Kilka minut później Mateusz Bruliński w sytuacji sam na sam trafił piłką w bramkarza. Niestety, w 56 i 58 minucie gracze Zagłębia zdobyli dwie bramki i było praktycznie po meczu. Druga bramka padła po zamieszaniu w polu karnym, a trzecia to uderzenie z daleka – w tym przypadku pomógł mocno wiejący wiatr. I znów indywidualne błędy spowodowały, że trzy punkty odjechały z Legnicy.

Młodzicy ulegli Zagłębiu 0:2, w pierwszej połowie marnując dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

W Wielki Piątek (6 kwietnia) obywa zespoły Miedzi wyjeżdżają na mecze o Wrocławia z miejscowym Parasolem.

W Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych Miedź zremisowała bezbramkowo we Wrocławiu z Polarem. Natomiast drużyna Miedzi LDJM pokonała Polar 4:1.