Przegrywamy w Olsztynie

26.09.2021, 16:59
Legniczanie w wyjazdowym spotkaniu 10 kolejki Fortuna 1 Ligi ulegli Stomilowi Olsztyn 0:3.

W 3 minucie Miedź stworzyła sobie pierwszą groźną okazję. Szymon Stróżyński dośrodkował z prawej strony, ale Maxime Dominguez nie zdołał dobrze uderzyć i posłał piłkę za linię końcową. Trzy minuty później Marcin Garuch sfaulował rywala tuż przy linii końcowej. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony na raty wykorzystał Jonatan Straus, dając olsztynianom prowadzenie.

Gospodarze zamierzali pójść za ciosem. W ósmej minucie Merveille Fundambu groźnie uderzył sprzed szesnastki, ale Paweł Lenarcik odbił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później z prawej strony strzelał Karol Żwir, a bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych ponownie przeniósł futbolówkę za linię końcową. W 25 minucie Miedź miała swoją szansę po kornerze. Dominguez dośrodkował z rzutu rożnego, a tuż obok słupka uderzył Szymon Matuszek.

Pięć minut później strzał Patryka Makucha z lewej strony pola karnego obronił Krzysztof Bąkowski i skończyło się tylko rzutem rożnym. W 33 minucie głową próbował Nemanja Mijusković. Jeszcze przed przerwą boisko opuścił kontuzjowany Szymon Matuszek, którego zastąpił Filip Balcewicz. Dla 18-letniego obrońcy był to debiut w Fortuna 1 Lidze. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy z okolic szesnastki tuż nad poprzeczką uderzał Łukasz Moneta.

Legniczanie od początku drugiej odsłony ruszyli do odrabiania strat. Dwie minuty po wznowieniu gry Patryk Makuch strzałem głową trafił do siatki po dośrodkowaniu Filipa Balcewicza, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W 51 minucie Mehdi Lehaire trafił w słupek. W 60 minucie indywidualną akcję przeprowadził Makuch, ale po zagraniu napastnika do środka rywale wybili piłkę. Z kolei w 67 minucie strzelał Marcin Garuch, lecz po rykoszecie skończyło się jedynie kornerem.

Miedź szukała swoich okazji, ale gola zdobyli olsztynianie. Łukasz Moneta popędził z piłką kilkanaście metrów i uderzył zza pola karnego, pokonując golkipera zielono-niebiesko-czerwonych i podwyższając prowadzenie Stomilu. W 76 minucie Damian Tront uderzył z dystansu wyraźnie niecelnie. Dwie minuty później gospodarze dośrodkowali z lewej strony. Po główce Patryka Zycha piłka trafiła w poprzeczkę, a odbitą futbolówkę z bliska wbił do siatki Patryk Mikita. W 84 minucie Wojciech Reiman dośrodkował z kornera, ale po strzale głową pewnie interweniował Lenarcik. Trzy minuty później strzał Garucha został zablokowany.

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 3:0 (1:0)

Bramki: Jonatan Straus (6’), Łukasz Moneta (69’), Patryk Mikita (78’)

Żółte kartki: Maciej Spychała (90+5') - Bruno Garcia Marcate (90+1’)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Asystenci: Marcin Hankiewicz, Jakub Jankowski

Stomil: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 4. Wojciech Reiman, 6. Jonatan Straus, 10. Karol Żwir, 13. Łukasz Moneta (77’ 5. Beniamin Czajka), 14. Filip Szabaciuk (55’ 17. Patryk Zych), 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu (90+4' 55. Jakub Brdak), 77. Patryk Mikita (90+4' 8. Maciej Spychała)

Rezerwowi: 1. Dawid Smug, 15. Shun Shibata, 22. Jonathan Simba Bwanga, 29. Damian Ciechanowski, 45. Brian Galach

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 2. Carlos Julio Martinez Riva, 6. Szymon Matuszek (44’ 50. Filip Balcewicz), 7. Marcin Garuch, 10. Maxime Dominguez, 13. Jon Aurtenetxe, 20. Damian Tront, 22. Szymon Stróżyński (65’ 80. Hamza Bahaid), 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (77’ 27. Bruno Garcia Marcate), 71. Patryk Makuch (77’ 18. Kamil Zapolnik)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 9. Michał Bednarski, 24. Michał Pojasek, 70. Maciej Śliwa, 77. Piotr Azikiewicz