Aktualności

Akademia

Radosław Bella: Musimy poprawić się w dwóch polach karnych

16.01.2019, 11:06
Z trenerem drugiego zespołu Miedzi rozmawiamy o planach trzecioligowców w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

Zacznijmy od końca, a dokładnie od końca poprzedniej rundy. Jak trener ocenia ostatnie pół roku?

Nawet liczby potwierdzą, że ostatnia część rundy była słabsza w naszym wykonaniu. Przeanalizowaliśmy ją bardzo dokładnie. Mieliśmy problem z kończeniem akcji, bo sytuacji nie brakowało. Na tym też skupimy się w dużej mierze podczas okresu przygotowawczego, żeby to poprawić. Podejrzewam, że jeżeli w drugiej części rundy gralibyśmy tak dobrze jak w pierwszej, to miejsce w tabeli byłoby wyższe.

Skuteczność i brak decyzyjność w ataku były chyba największą jesienną bolączką. Często zbyt długo zwlekaliście z wykończeniem akcji.

Z naszej analizy wynika, że musimy się poprawić w dwóch polach karnych. Skuteczność bronienia, jeśli chodzi o to jak często przeciwnik był w polu karnym, ile razy dochodził do strzału i wykorzystywał sytuacje jest za duża. Tutaj trzeba na pewno poprawić obronę naszego pola karnego. I ta skuteczność, która była naszą zmorą, szczególnie na końcu. Musimy ją poprawić. Do tego w okresie przygotowawczym trzeba podnosić potencjał motoryczny, żebyśmy mieli jeszcze więcej sytuacji i żebyśmy umieli je kończyć.

Przed sezonem doszło w zespole do dużych zmian kadrowych. W zimie szykujecie jakieś poważniejsze ruchy?

Raczej będą to uzupełnienia składu. Ale zawodnicy, którzy przyjdą mają być do pierwszej jedenastki, albo prezentować poziom, który ich będzie predysponował do gry w pierwszej jedenastce. Powinna być to liczba 3-4 graczy.

Może trener zdradzić coś więcej na temat piłkarzy, którzy mają pojawić się w Legnicy na testach?

Będą to młodzi zawodnicy, bo tylko tacy nas interesują, z doświadczeniem seniorskim. Przyjadą do nas gracze z 3-4 ligi, wyróżniający się zawodnicy z Centralnej Ligi Juniorów, którzy chcą się pokazać. Przyjedzie do nas również dwóch graczy z zagranicy, ale niech to pozostanie jeszcze małą tajemnicą.

Szukacie na konkretne pozycje, czy po prostu interesują was wyróżniający się zawodnicy, których staracie się przyciągnąć do Miedzi?

Mamy dwie takie pozycje. Chodzi nam o skrzydłowych, gdzie mamy pewne braki kadrowe, aczkolwiek nie jest tak, że nasi gracze nie prezentują odpowiedniego poziomu. Bardziej chodzi o podniesienie rywalizacji w zespole, bo ona jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziła, a jest parę dowodów na to, że pomogła w rozwoju. Ale nie zamykamy się też na piłkarzy, którzy potencjalnie w przyszłości mogą zasilić być może i pierwszy zespół. Jeżeli ktoś przyjdzie i pokaże nam dobre umiejętności, to nie znam trenera, który nie chciałby mieć kłopotu bogactwa.

Jak wyglądają wasze plany na najbliższy czas?

Przez cztery tygodnie będziemy trenować bardzo ciężko, bo mamy do tego możliwości. Będziemy pracować na swoich obiektach, przez pewien czas dwa razy dziennie. Przede wszystkim zamierzamy skupiać się na tym, by podnosić umiejętności indywidualne, ale w kontekście gry naszego zespołu.

Co nie jest częste w przypadku zespołów z niższych lig, zimą zagracie sparing z rywalem z tego samego poziomu, ale w Czechach.

To prawda. Szukając sparingów chcemy grać nie tylko z zespołami ze swojej ligi czy ligi niższej. Szukamy też alternatyw zagranicznych. Skorzystaliśmy z kontaktów z Nachodem. Myślę, że będzie to godny sparingpartner, chociaż szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać. Zobaczymy.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/