Remis przed wyjazdem

07.02.2020, 14:25
W ostatnim meczu kontrolnym przed zgrupowaniem w Turcji piłkarze Miedzi Legnica zremisowali 1:1 w Głogowie z Chrobrym. Bramkę dla zielono-niebiesko-czerwonych zdobył Valerijs Sabala.

W 10 minucie będący w dogodnej sytuacji Przemysław Stolc zakończył akcję głogowian uderzeniem głową nad poprzeczką. Chwilę później Łukasz Załuska obronił strzał z dystansu. Cztery minuty później golkiper legniczan popisał się znakomitą interwencją po groźnym strzale Mikołaja Lebedyńskiego. Z kolei w 23 minucie mocne uderzenie z dystansu posłał Josip Soljić, a piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Później głową strzelał Nemanja Mijusković, a Joan Roman próbował zaskoczyć golkipera strzałem z dystansu, ale uderzył niecelnie. W 30 minucie zespół znów uratował Załuska, jednak dwie minuty później po nieporozumieniu w naszej defensywie bliski gola był Mikołaj Lebedyński. Z rzutów wolnych uderzali jeszcze Dawid Kort i Jakub Łukowski, ale bez efektów. Po strzale drugiego z nich poprawiał jeszcze Soljić.

Dwie minuty po przerwie po ładnej akcji Miedzi do siatki rywali trafił Kort, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 52 minucie to głogowianie zadali cios. Szybką akcję rywali strzałem z bliskiej odległości zakończył Adrian Benedyczak, dając Chrobremu prowadzenie. Po godzinie gry głogowianie przeprowadzili jeszcze dwie groźne akcje prawą stroną boiska, ale w obu przypadkach zakończyły się one niecelnymi strzałami. W 71 minucie do wyrównania strzałem głową doprowadził Valerijs Sabala. Strzałów próbowali jeszcze z jednej strony Stolc, a z drugiej Carlos Heredia. Wynik nie uległ już zmianie, a szkoleniowcy zyskali cenny materiał szkoleniowy.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Benedyczak (52’) – Sabala (71’)

Żółta kartka: Soljić (90’)

Chrobry: Szromnik - Stolc, Juraszek, Praznovsky (60’ Michalec), Ratajczak, Kozak (60’ Piotrowski), Drewniak (70’ Kubica), Mandrysz (60’ Diduszko), Piła (46’ Ziemann), Kowalczyk (46’ Benedyczak), Lebedyński

Miedź I połowa: Załuska – Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk, Soljić, Santana, Łukowski, Makuch, Kort, Roman

Miedź II połowa: Szpaderski – Pietrowski, Byrtek, Musa, Bartczak, Purzycki, Santana (60. Soljić), Carlos, Śliwa, Sabala, Kort (60’ Zatwarnicki)