Aktualności

Klub

Sparing: Maccabi Hajfa – Miedź Legnica 1:0

16.07.2017, 20:16

2017_SPARING_Miedz_-_Warta_-_54.jpgW meczu sparingowym rozegranym w Opalenicy Miedź przegrała z uczestnikiem Ligi Europy z minionego sezonu Maccabi Hajfa 0:1. Legniczanie mieli swoje okazje na zdobycie gola – w najlepszych bramkarz rywali bronił strzały m.in. Łukasza Garguły czy Mateusza Zatwarnickiego.

W 11. min Miedź mogła objąć prowadzenie, ale dobra akcja Wojciecha Łobodzińskiego z lewej strony pola karnego skończyła się tylko wywalczeniem przez legniczan kornera. Za to w 21. min bramkę zdobyła izraelska drużyna. Po zagraniu piłki z prawej strony w pole karne, poślizgnął się jeden z obrońców Miedzi, co wykorzystał napastnik gości i strzałem z bliska trafił do bramki. Chwilę później mogło być 2:0, gdy zawodnicy Maccabi wyszli z szybka kontrą, ale niebezpieczeństwo pod własną bramką zażegnał Łukasz Sapela. W 25. min z dystansu przymierzył Łukasz Garguła, a kąśliwe uderzenie z trudem na róg wybił bramkarz z Izraela. W 43. min golkiper Maccabi miał znów sporo szczęścia, gdy jedną ręką odbił strzał Garguły z kilku metrów. Wcześniej piłkę pressingiem wyłuskał rywalom Jakub Vojtus, który zaczął tę akcję Miedzi.

Już na początku drugiej połowy Miedź znów miała doskonałą okazję do wyrównania. W 47. min po rzucie rożnym piłka trafiła do Marquitosa, a ten z linii pola karnego uderzył tuż obok bramki. W 51. min Paweł Zieliński i Mateusz Zatwarnicki rozmontowali obronę rywali na prawym skrzydle, „Zatwar” wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył mocno na bramkę, a piłkę z trudem odbił bramkarz Maccabi. Dobijać próbował jeszcze Zieliński, ale futbolówkę wybił jeden z rywali stojący przed bramką. W 60. min Maccabi po stałym fragmencie trafiło do siatki Miedzi, ale arbiter liniowy pokazał pozycję spaloną. W 73. min Bartulović zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzut wolnego 18 metrów od bramki, ale uderzył nad poprzeczką. Celności zabrakło także w 78. min gdy po rzucie rożnym Augustyniak głową nie trafił w bramkę.

Ostatecznie Miedź przegrała 0:1, ale na tle silnego rywala pozostawiła po sobie dobre wrażenie. – To był dla nas bardzo pożyteczny sparing z silnym rywalem. Mieliśmy momenty dobre i słabsze. Mamy sporo materiału do analizy – ocenił trener Dominik Nowak. W sparingu z Maccabi w składzie Miedzi pojawili się kolejni zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Miedzi m.in. pomocnik Mateusz Zatwarnicki i napastnik Jakub Giełda. Ten ostatni to 17-latek, który w rundzie wiosennej udanie zadebiutował w Miedzi II rozgrywkach 3 ligi – wystąpił w 6 meczach i zdobył 3 bramki. W składzie zabrakło natomiast obrońcy Jonathana de Amo i skrzydłowego Michała Bartkowiaka – obaj narzekają na drobne urazy, ale od najbliższego wtorku powinni wrócić do pełnych treningów.

MACCABI HAJFA - MIEDŹ LEGNICA 1:0 (1:0)

Bramka: Atar (21).

MACCABI: Omri Glazer - Dekel Keinan (60 Shay Ben David), Ernest Mabouka (46 Raz Meir), Allyson (46 Gary Kagelmacher), Omri Ben Harush (60 Shay Ben David), Gal Alberman (60 Eitan Velblum), Georgi Kostadinow (46 Gil Vermouth), Roi Kahat (60 Mohammad Abu Fani), Eliran Atar (46 Caio Alves), Shon Weissman (60 Amit Zenati), Ofir Mizrachi (60 Nikita Rukavytsya).

MIEDŹ (1 połowa): Sapela - Bartczak, Bożić, zawodnik testowany, Kwame, Augustyniak, Garguła, Łobodziński, Marquitos, Żyliński, Vojtus; (2 połowa): Kapsa - Zieliński, Bożić (72 Gardzielewicz), zawodnik testowany, Kwame (56 Stasiak), Egerszegi, Santana, Marquitos (65  Augustyniak), Bartulović, Zatwarnicki, Vojtus (63 Giełda).


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/