Sparing: Miedź – Chrobry Głogów 2:2

11.07.2012, 18:47

ben.jpgW drugim środkowym sparingu Miedzianka zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2. Bramki dla legniczan strzelili testowani Daniel Tanżyna i Adrian Mleczek.

Chrobry wysoko zawiesił poprzeczkę Miedzi i od początku groźnie atakował, choć to Miedź była bliższa zdobycia gola. Już  2. min legniczanie mogli objąć prowadzenie, ale popchnięty w polu karnym Zakrzewski uderzył głową nad poprzeczką. W 9. Min goście objęli prowadzenie po trafieniu Kaliciaka. Miedzianka mogła doprowadzić do remisu w 42. min, ale piłka tylko przetoczyła się po linii bramowej Chrobrego.

W drugiej połowie Miedź dążyła do remisu i zdobyła gola już 54. min. Dośrodkowanie z prawej strony zamknął przy długim słupku wysoki Daniel Tanżyna i głową skierował piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że druga bramka dla legniczan to tylko kwestia czasu, do siatki trafili… goście, a konkretnie Grzybowski, który wykorzystał błąd obrońców Miedzi. Wyrównał w 81. min testowany Adrian Mleczek (ŁKS Łomża).

W pierwszej połowie w bramce Chrobrego wystąpił były zawodnik Miedzi Andrzej Budnik.

MIEDŹ LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 2:2 (0:1)
Bramki: Tanżyna (54), Mleczek (81) oraz Kaliciak (9), Grzybowski (78).
MIEDŹ: Bledzewski – Starosta, Tanżyna, Woźniczka, Zasada, Nowacki, Kasperkiewicz, Hempel, Szymański, Alexandre, Zakrzewski. Grali także: Madejski, Szczepankiewicz, Garuch, Mleczek, Pawlak.