SPARING: Na początek remis z Rakowem

01.07.2017, 15:53

2017_SPARING_Rakw_Czestochowa_-_Miedz_-_77.jpgPiłkarze Miedzi Legnica w pierwszym sparingu letniego okresu przygotowawczego zmierzyli się z beniaminkiem NICE 1 Ligi Rakowem Częstochowa. Legniczanie pomimo przewagi w całym spotkaniu, zremisowali 1:1.

Miedź od pierwszych minut przejęła inicjatywę. Legniczanie starali się szybko wymieniać piłkę między sobą i stwarzać bokami boiska sytuacje bramkowe. Groźnie było już w 14 minucie kiedy to akcję Tomasza Żylińskiego zakończył minimalnie niecelnym uderzeniem Wojciech Łobodziński. W 36 minucie Miedź dopięła swego. Po uderzeniu Antkowiaka do piłki szybko dobiegł Żyliński i zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu.

Po przerwie Miedź ponownie przeważała, ale tylko w początkowych fragmentach gry. W końcówce to Raków złapał wiatr w skrzydła. W 50 minucie Marquitos zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego i minimalnie się pomylił. Raków odpowiedział groźną akcją, ale nie zakończoną celnym uderzeniem. Miedź po raz kolejny zagroziła bramce Rakowa w 74 minucie gry, kiedy Jakub Vojtus lekko musnął piłkę noga po rzucie rożnym, a ta ponownie minimalnie minęła bramkę częstochowian. Raków w końcówce meczu stworzył jeszcze dwie dobre okazje. Najpierw w 87 minucie gry Przemysław Oziębała przegrał w sytuacji sam na sam z Kapsą. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygrana Miedzi, Jose Embalo uderzył z powietrza i zdobył wyrównanie dla Rakowa.

- Ten sparing dał mi wiele informacji o zawodnikach. Teraz musimy jeszcze obejrzeć zapis wideo i po jego analizie wybierzemy kadrę, która wyjedzie na obóz przygotowawczy. W końcówce zabrakło nam na pewno koncentracji. Musimy być bardziej skoncentrowani w meczu i będziemy  nad tym elementem pracować. Zawodnicy, którzy zagrali dziś w tym meczu na pewno pokazali się z dobrej strony, choć nie chciałbym nikogo wyróżniać. Wynik w takich meczach nie jest najważniejszy, choć moim zdaniem powinniśmy wygrać ten mecz – mówił po spotkaniu z Rakowem trener Dominik Nowak.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 1:1(1:0)

Bramki: 36 Żyliński - 90 Embalo.

Miedź Legnica:

I połowa: Sapela (30 Smołuch) - Zieliński, Bozić, Bartczak, Dampc, Santana, Garguła, Żyliński, Łobodziński, Bartulović, Antkowiak.

II połowa: Smoluch (60 Kapsa) - Kwame, Bozić, Bartczak, Zieliński Gardzielewicz, Marquitos, Santana (70 Bartulović), Bartkowiak, Krauz, Vojtus.

Raków Częstochowa:

I połowa: Kos - Niewulis, Sołowiej, Góra, Duriska, Wójcik, Malinowski (20. Michał Bojdys), Tomalski, Mizgała, Piceluk, Czerkas.

II połowa:  Kos (60 Górski) - Bojdys (83 Niewulis), Boateng, Sołowiej, Wójcik (75 Tomalski), Wróbel, Oziębała, Zieliński, Hartwig (83 Góra), Papikyan (55 Ptak), Embalo.