Aktualności

Klub

Stal Rzeszów na drodze Miedzi w Pucharze Polski

21.07.2017, 10:46

2017_Miedz_Legnica_-_GKS_Tychy__-_56.jpgW sobotę o godz. 17.00 Miedź rozpocznie sezon wyjazdowym meczem Pucharu Polski z 3-ligową Stalą Rzeszów. – Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie. Jedziemy do Rzeszowa po zwycięstwo i awans – mówi trener Dominik Nowak.

Dla Miedzi mecz ze Stalą będzie przetarciem i sprawdzianem formy przed rozpoczęciem sezonu Nice 1 Ligi, planowanym tydzień później. Do Rzeszowa trener Dominik Nowak zabierze najsilniejszy skład. Ze względów proceduralnych pod znakiem zapytania stał występ pomocnika Tamasa Egerszegi, ale jego certyfikat w piątek dotarł do Polski z Węgier i on także jest do dyspozycji sztabu trenerskiego. – Wiemy, że nie będzie łatwo, bo mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami, a szczególnie dla drużyn z niższych lig to szansa pokazania na tle silniejszych zespołów. Z całym szacunkiem dla rywala, jedziemy do Rzeszowa jako faworyt i od początku sezonu musimy nauczyć się wygrywać takie mecze – mówi szkoleniowiec Miedzianki.

Ostatni raz Miedź grała ze Stalą w sezonie 1990/91 w rozgrywkach 2 ligi. Wówczas legniczanie wygrali na własnym stadionie 3:1, a w rewanżu przegrali na wyjeździe 0:2. Od tamtej pory minęło ponad ćwierć wieku i różnie układały się losy obu klubów. Obecnie Stal występuje w 3 lidze, ale skompletowała ciekawy skład, który powinien pozwolić włączyć się do walki o awans do II ligi. W kadrze Stali nie brak doświadczonych zawodników z przeszłością ekstraklasową, jak choćby 35-letni pomocnik Sławomir Szeliga, który w barwach Widzewa i Cracovii, na najwyższym poziomie rozgrywkowym wystąpił aż 172 razy! W ataku rzeszowian gra 34-letni Piotr Prędota (dawniej m.in., Górnik Łęczna, Piast Gliwice czy Pogoń Szczecin), a warto również zwrócić uwagę choćby na pomocnika Wojciecha Reimana, który w meczu z Olimpią Zambrów zdobył gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów. Ten mecz miał dramatyczny przebieg – po 90 minutach był remis 1:1, a po zakończeniu dogrywki 3:3. Dopiero w 9 serii rzutów karnych Stal zapewniła sobie zwycięstwo i awans do kolejnej rundy, w której zmierzy się właśnie z Miedzią.

Sędzią sobotniego meczu będzie Robert Marciniak z Krakowa.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/