Aktualności

Akademia

Trenerzy Akademii Miedzi podnosili kwalifikacje

05.08.2019, 12:07
Czterech szkoleniowców Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów, która nie tak dawno odbyła się w łodzi. Nasi trenerzy mieli okazję wysłuchać jednych z najlepszych trenerów w Europie.

Trenerzy Wojciech Górski, Hubert Łysy, Krzysztof Skrzypek i Paweł Dziakowicz uczestniczyli w tegorocznej konferencji organizowanej przez PZPN. Wśród wykładowców nie zabrakło autorytetów z naszego kraju jak i Europy. Arrigo Sacchi opowiadał o swojej filozofii pracy, która sprawiła, że stał się jednym z najważniejszych trenerów w historii futbolu, Luka Milanović przedstawił specyfikę treningu motorycznego reprezentacji Chorwacji w trakcie Mistrzostw Świata w 2018 roku, a Jerzy Brzęczek pokazywał, jak wyglądały zajęcia i materiały taktyczne dla reprezentacji Polski w ostatnich dwunastu miesiącach.

- Pod kątem merytorycznym zdecydowanie największe wrażenie wywarł na mnie Luka Milanović - trener przygotowania motorycznego Chorwacji, gdzie przedstawił przygotowania oraz sam sposób pracy już podczas Euro w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Nie chcę mówić o zawodzie związanym z Arrigo Sacchim, ale tutaj merytoryki było zdecydowanie mniej i ten wybitny trener skupił się bardziej na przedstawieniu swojej historii pracy, co również było bardzo ciekawe. Dodatkowo panel dyskusyjny z trenerami ligowymi oraz selekcjonerami, który przedstawił obecny temat młodzieżowca w ekstraklasie z dwóch różnych perspektywach. Największą wartością dodatnią całego OKT 2019 była zdecydowanie możliwość spotkania się i wymienienia ocen, spostrzeżeń z wieloma trenerami, w tym z tymi z najwyższej półki, którzy dla nas młodszych trenerów są przykładem – mówił Paweł Dziakowicz trener Akademii Miedzi.

Również Krzysztof Skrzypek nie ukrywał zadowolenia z udziału w konferencji. Szczególnie podobało mu się wystąpienie Ariggo Sacchiego.

- Uważam, że czerpać i naśladować należy najlepszych. Korzystać z ich doświadczeń i z pokorą spojrzeć na to co osiągnęli. Konferencja trenerów UEFA A i Pro daje taką możliwość. Przyjemnością było wsłuchać się w głos najlepszych trenerów na czele z Arrigo Sacchi. Nie bez znaczenia pozostawał także fakt "dostępności" wszystkich polskich szkoleniowców pracujących na szczeblu centralnym. Myślę, że każdy kto miał otwartą głowę i chęć, bardzo dużo zyskuje na takim wyjeździe – powiedział trener Skrzypek.

Konferencja zgromadziła w sumie 1500 trenerów z całej Polski. Wśród nich swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami wymieniali się trenerzy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, co na pewno wpłynie na jeszcze większą profesjonalizację działań szkoleniowych w Legnicy.

FOTO: laczynaspilka.pl


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/