Aktualności

Klub

Ustrzelić Słonie

20.09.2019, 11:00
Tabela Fortuna 1 Ligi przed 10 kolejką mocno się spłaszczyła, co tylko potwierdza niezwykle wyrównany poziom prezentowany przez wszystkich pierwszoligowców. Do liderującej Warty Poznań legniczanie tracą trzy punkty.

W sobotę zielono-niebiesko-czerwonych czeka kolejne niełatwe zadanie. Miedź zagra w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą, która przed sezonem stawiana była w roli jednego z głównych faworytów do awansu. Początek sezonu zdawał się potwierdzać taki scenariusz, bowiem po trzech kolejkach podopieczni trenera Piotra Mandrysza przewodzili ligowej stawce z kompletem punktów. Niecieczanie odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0 z Sandecją Nowy Sącz (bramki: Roman Gergel, Vladislavs Gutkovskis, Jonathan de Amo), wygrali 1:0 na wyjeździe z Chrobrym Głogów (Gutkovskis) i pokonali u siebie 2:0 spadkowicza z piłkarskiej elity Zagłębie Sosnowiec (Martin Mikovič, Piotr Wlazło).

Później jednak Bruk-Bet Termalica wyraźnie przyhamowała, nie odnosząc żadnego zwycięstwa w Fortuna 1 Lidze w sześciu kolejnych meczach! Zespół z gminy Żabno w tym czasie przegrał 0:1 w Chojnicach, uległ na własnym boisku 1:2 PGE FKS Stali Mielec (Florin Purece), poniósł porażkę 0:1 w Suwałkach, podzielił się u siebie punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2, gole dla niecieczan: Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew), zremisował przed własną publicznością 1:1 z Wartą Poznań (Matej Jelić) oraz przegrał 0:1 w Grudziądzu. To sprawia, że po dziewięciu seriach gier Bruk-Bet Termalica plasuje się na dwunastej pozycji w ligowej stawce i traci do Miedzi trzy punkty.

Dla zespołu z województwa małopolskiego sobotni mecz będzie więc niezwykle istotny. Ale także legniczanie podrażnieni są ostatnimi stratami punktów.

- Tabela jest tak spłaszczona, że mamy w tej chwili trzy punkty straty do lidera. Przegraliśmy w Bielsku-Białej. To nie powinno się wydarzyć, bo chcieliśmy wrócić z kompletem punktów w tym dwumeczu. Ale mogę zagwarantować za siebie i drużynę, że zrobimy wszystko, żeby wygrać w sobotę – zapowiada Łukasz Załuska.

Doskonale znanym legnickim kibicom w ekipie z Niecieczy jest przede wszystkim obrońca Jonathan de Amo, który z Miedzią świętował awans do piłkarskiej elity. Hiszpan w obecnym sezonie jest pewnym punktem defensywy Bruk-Bet Termalici, w której wystąpił w ośmiu meczach w pełnym wymiarze czasowym.

Początek sobotniego meczu o godz. 20:00. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.

Czy legniczanie sięgną po komplet punktów? Kurs w Fortunie na zwycięstwo Miedzi wynosi 2.87. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/