1 liga: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 0:4

05.11.2016, 18:23

IMG_0281.JPGW meczu 16. kolejki rozgrywek 1 ligi Miedź rozbiła w Siedlcach Pogoń 4:0. – Bardzo agresywna gra gospodarzy przez pierwsze 15-20 minut mogłaby nam przysporzyć problemy, gdybyśmy nie odpowiedzieli tym samym. Musieliśmy w pewnych momentach grać na wyniszczenie i za to dziękuję zawodnikom. Strzeliliśmy bardzo ładne bramki. Zwycięstwo jest zasłużone – podsumował Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

W pierwszej połowie Miedź rozgrywała atak pozycyjny, a rywale swoich szans szukali głównie w długich podaniach prostopadłych w kierunku Gołębiewskiego czy Bajdura. Nie przyniosły one jednak większego zagrożenia pod bramką Miedzi. W 41. min po ostrym dośrodkowaniu Makowski główkował niecelnie, a w 45. min po ciekawym rozegraniu rzutu rożnego z 16 metrów strzelał były gracz Miedzi Marcin Burkhardt, ale piłka przeszła obok słupka. Legniczanie byli bardziej skuteczni i na przerwę schodzili prowadząc 1:0. W 28. min z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła, głową strzelał Wojciech Łobodziński, a po drodze piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Pogoni Jędrycha i wpadła do siatki. Początkowo sędzia nie uznał gola (boczny pokazał spalonego), ale po konsultacji sędziów bramka została uznana. To zdarzenie wzbudziło sporo emocji po obu stronach, a w konsekwencji za dyskusje z arbitrem żółta kartką ukarany został jeszcze bramkarz Pogoni Rafała Misztal.

Na początku drugiej połowy dobrą okazję mieli gospodarze, ale spudłowali. Później już na boisku rządzili legniczanie i zdobyli kolejne bramki. W 57. min na 2:0 podwyższył Damian Rasak, który zamykał akcję z prawej strony pola karnego i silnym strzałem nie dał szans Misztalowi. W 77. min golkipera Pogoni przelobował Wojciech Łobodziński i było 3:0. Ten sam zawodnik w 82. min po ładnej akcji trafił w słupek. Wynik ustalił Paul Batin, który w doliczonym czasie gry wbił piłkę do pustej bramki po dograniu Forsella.

POGOŃ SIEDLCE - MIEDŹ LEGNICA 0:4 (0:1)

Bramki: Jędrych (28-sam.), Rasak (57), Łobodziński (77), Batin (90). Żółte kartki: Bakdur, Gołebiewski, Misztal, Burkhardt oraz Daniel. Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 1600.

POGOŃ: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła, Demianiuk (77 Świerblewski), Burkhardt (79 Sulejmani), Makowski, Bajdur, Tomasiewicz, Gołębiewski (58 Kurbiel).

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov (65 Gorskie), Daniel, Garguła (90 Batin), Rasak, Forsell, Rybicki (72 Łuszkiewicz), Łobodziński.