1. Liga: Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 1:0

16.10.2016, 19:46

2015_Miedz_-_Zaglebie_Sosnowiec_1-4_-_rotator.jpgW meczu 13. kolejki 1.Ligi Miedź przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 60. min zdobył Martin Pribula. Legniczanie najbliżej wyrównania byli w 77. min, gdy Petteri Forsell trafił w poprzeczkę. W końcówce meczu na boisku pojawił się Wojciech Łobodziński, który wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Pierwsza połowa w Sosnowcu mogła się podobać, mimo że nie padły bramki. Za to oba zespoły zaprezentowały kilka ciekawych akcji. Już w 3. min bramkarza Zagłębia próbował zaskoczyć Mariusz Rybicki, ale uderzył obok bramki. W 23. min Garguła zagrywał w pole karne gospodarzy, a niewiele zabrakło, by Rybicki dopadł do tej piłki tuz przed bramką. W 40. min popularny „Ryba” ładnie przyjął piłkę w polu karnym Zagłębia i uderzył na bramkę, ale trafił prosto w bramkarza. Gospodarze też kilka razy groźnie zaatakowali. W 30. min Ryndak w dobrej sytuacji z 16 metrów nie trafił w bramkę, a w 36. min strzał tego zawodnika obronił Kapsa. Kibice Miedzi skandowali nazwisko Petteri Forsella, który w dniu meczu obchodził urodziny, ale w pierwszej połowie Fin nie miał zbyt wielu okazji do strzałów na bramkę Zagłębia. Próbował, co prawda, w swoim stylu strzelać na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, ale tym razem nie trafił.

W drugiej połowie Zagłębie atakowało coraz groźniej i otworzyło wynik w 60. min za sprawą Pribuli, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce legnickiej bramki. Miedź próbowała odpowiedzieć, ale nie zdołała pokonać bramkarza gospodarzy. Najbliżej był Forsell, który w 77. min strzałem sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę. W końcówce spotkania na boisko wszedł Wojciech Łobodziński, dla którego to powrót do gry po ponad czterech miesiącach i poważnej kontuzji.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)
Bramki: Pribula (60). Żółte kartki: Budek, Matusiak oraz Bartkowiak. Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
ZAGŁĘBIE: Szumski - Budek (46 Sierczyński), Najemski, Markowski, Udovicić, Matusiak, Dudek, Ryndak, Nowak (84 Wiktorski), Pribula (63 Bartczak), Sanogo.
MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov, Daniel, Rasak, Bartkowiak (77 Martin), Garguła (56 Batin), Rybicki (84 Łobodziński), Forsell.