Brawo juniorzy. Miedź w makroregionie!!!

14.11.2015, 19:11

2015_LDJM_-_Kuznia_Jawor_awans_makroregion_-_69.jpgJuniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica awansowali do rozgrywek makroregionalnych. Gracze trenera Michała Grządkowskiego przypieczętowali ostateczny triumf zwycięstwem z Kuźnią w Jaworze. To już drugi rok z rzędu drużyna Akademii Miedzi znalazła się w gronie najlepszych zespołów w kraju, do którego dostęp mają tylko dwa najlepsze zespoły z poszczególnych województw.

Wygrana w Jaworze była warunkiem awansu naszych juniorów do rozgrywek makroregionalnych. Legniczanie podeszli do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem i po dwóch bramkach Skotarczaka wygrali 2:0. Przez pierwszą połowę legniczanie atakowali bramkę gospodarzy ale ustawiony przez Kuźnię „autobus” dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Warto tu odnotować uderzenie w poprzeczkę Prioettiego i ładny, mocny strzał z 11 metrów Łukasza Kubania, który instynktownie odbił golkiper miejscowych.

W drugiej połowie zobaczyliśmy „Skotarczak show”. Najpierw wprowadzony po przerwie napastnik Miedzi sam przeszedł czterech rywali i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Następnie w 70 minucie ten sam zawodnik nie pomylił się w polu karnym podwyższając na 2:0. Mimo pewnego wyniku w ekipie Miedzi panowała pełna organizacja i koncentracja.

- To była ciężka runda. Mamy za sobą 15 wymagających spotkań, po których możemy dziś cieszyć się z awansu do makroregionu. Jestem dumny z moich zawodników, których ciężka praca przełożyła się na końcowy sukces – mówił po spotkaniu uśmiechnięty Michał Grzadkowski trener Miedzi Legnica.

Cel postawiony przed sezonem został zrealizowany. Swojego zadowolenia z sukcesu młodych piłkarzy Akademii Miedzi nie kryła także prezes Martyna Pajączek.

- Śledziłam postępy tej drużyny z wielkim zaangażowaniem. Wierzyłam cały czas, że osiągną cel jaki został im wyznaczony. Cieszę się, że praca jaką wykonujemy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica przynosi wymierne efekty. Gratuluję chłopcom i trenerowi tego sukcesu i życzę powodzenia w rozgrywkach makroregionalnych – powiedziała Martyna Pajączek.

Po spotkaniu w Jaworze w ekipie Miedzi Legnica zapanowała wielką radość. Zawodnicy na środku boiska jeszcze długo świętowali zwycięstwo i ostateczny awans.

Kuźnia Jawor – Miedź Legnica 0:2 (0:0)
Bramki: 47, 70 Skotarczak
Miedź Legnica: Malisz – Mazanka, Jurkowski, Stachowski (60 Pośpiech), Prioetti, Czuba, Mazur (41 Skotarczak), Machowski (55 Giełda), Kaźmierczak (68 Kubań B.), Turoboś (58 Zagórski), Kubań Ł (70 Turbański).