CLJ: Hokejowy wynik w Szczecinie

29.10.2016, 10:10

2016_CLJ_-_Lechia_gdansk__-_25.JPGMiedź Legnica ponownie nie zdołała zdobyć punktów w Centralnej Lidze Juniorów. Legniczanie wyjechali do Szczecina by zmierzyć się z miejscową Pogonią. Miedź zdobyła w tym spotkaniu aż 4 gole, ale ostatecznie okazało się to niewystarczające.

Szczecinianie rozpoczęli mecz znakomicie. Już w 3 minucie do bramki Miedzi trafił Gracjan Jaroch. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Kuśmierek. Kontaktowego gola dla Miedzi w 13 min. gry strzelił Mateusz Tkacz. Miedź wyrównała jeszcze przed przerwą po rzucie karnym wykorzystanym przez Łukasza Czubę. Mimo to, gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli bramki. Ponownie Kuśnierek i Jaroch wpisali się na listę strzelców i zrobiło się 4:2. Gdy wydawało się, że pierwsza część zakończy się takim wynikiem, Paweł Graczyk uderzył celnie i ponownie Miedź złapała kontakt z rywalami.

W drugiej części, mimo kilku dobrych okazji ze strony Miedzi, legniczanie zdołali zapunktować już tylko w 88 minucie po trafieniu Januszewskiego, wcześniej trafiali tylko gospodarze. Pogoń dołożyła dwa gole i ostatecznie wygrała z zespołem prowadzonym przez trenera Marka Śledzia 6:4. To kolejny z rzędu mecz naszych juniorów w CLJ, w którym Miedź nie zdobywa punktów. Sytuacja w tabeli CLJ nie jest wesoła, ponieważ legniczanie z 7 zdobytymi oczkami zamykają tabelę.

TABELA CLJ

Pogoń Szczecin – Miedź Legnica 6:4 (4:3)

Bramki: Jaroch 3, 44, 74, Kuśmierek 9, 41, Bochnak 83 - Tkacz 14, Czuba 40 (k), Graczyk 45, Januszewski 88.

Miedź Legnica: Malisz – Stasiak, Małecki, Pojasek (Trojniarz), Czuba (Machowski), Tkacz, Kubań (Synowiec), Giełda, Matwiejko, Graczyk, Skotarczak (Januszewski).