CLJ: Miedź minimalnie przegrywa z Piastem

09.10.2016, 10:20

2016_CLJ_-_Lechia_gdansk__-_34.JPGPiłkarze Akademii Miedzi Legnica występujący w Centralnej Lidze Juniorów ostatni okres mogą zaliczyć do nieudanych. Legniczanie ostatnie punkty zdobyli w 5. kolejce gier. W ostatniej rozegranej 10 serii meczów aktualnego sezonu legniczanie walczyli o wgrana w Gliwicach.

Miedź znakomicie rozpoczęła ten mecze. Gliwiczanie przegrywali 0:1 już po pierwszej akcji tego spotkanie, po której Oskar Małeceki otworzył wynik. Dość szybko, bo w 17 min. legniczanie prowadzili już 2:0 po golu Dawida Cieśli. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla Piasta zdobył Pociecha, ale nic nie zapowiadało tego, co zdarzyło się w drugiej połowie.

Po wznowieniu nie trzeba było długo czekać, aż Piast zacznie odrabiać straty. Co ciekawe w 63 min. Miedź przegrywała już 2:3, po dwóch trafieniach Macieja Szymkowiaka. Czwarty gol dla Piasta padł w 78 minucie, a na listę strzelców wpisał się ponownie Pociecha. Miedź nie poddawała się, ale zdołała zdobyć już tylko jedna bramkę, o jedną za mało aby wywieźć punkty z Gliwic. Trzeciego gola dla Miedzi strzelił w 87 min. Hubert Kisiel.

Piast Gliwice – Miedź Legnica 4:3 (1:2)

Bramki: Sebastian Pociecha 30, 78, Maciej Szymkowiak 57, 63 - Oskar Małecki 1, Dawid Cieśla 17, Hubert Kisiel 87.

Miedź Legnica: Malisz – Czach (Pindur), Małecki, Trojniarz, Kisiel, Tkacz, Czuba (Poręba), Kubań (Ćwigoń), Borkowski, Synowiec (Graczyk), Cieśla.