CLJ: Miedź pokonała Lechię Gdańsk po bardzo dobrym meczu

04.09.2016, 15:54

2016_CLJ_-_Lechia_gdansk__-_40.JPGPiłkarze Miedzi Legnica w ramach rozgrywek CLJ podejmowali Lechię Gdańsk. Legniczanie zachowali dyscyplinę taktyczną i tym samym zagrali bardzo dobry mecz. Dobry na tyle, że pokonali Lechię 4:2, a wynik mógł być o wiele wyższy.

Mecz rozpoczął się dla Miedzi znakomicie. W 16 minucie gry za sprawą Magdziaka objęli prowadzenie. Dwanaście minut później Lechia wyrównała. Jeszcze przed podwyższył Trojniarz. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem legniczan 2:1. Po przerwie Miedź wciąż dominowała. Na 3:1 w 49 minucie podwyższył Borkowski. Lechia zdobyła kontaktowego gola w 82. min. i nie pozostało jej nic innego jak tylko pójść za ciosem. Gdańszczanie otworzyli się, a to wykorzystała Miedź. W 93 minucie Tomasz Żyliński zdobył czwartego gola i ustalił ostateczny wynik meczu. Legniczanie mogli wygrać o wiele wyżej, gdyby Mateuszowi Tkaczowi udało się wykorzystać sytuacje sam na sam, które miał w końcówce spotkania.

Miedź Legnica – Lechia Gdańsk 4:2 (2:1)

Bramki: 16 Magdziak, 41 Trojniarz, 49 Borkowski, 93 Żyliński

Miedź Legnica: Malisz – Małecki, Stasiak, Graczyk (45 Żyliński), Stachowski, Trojniarz, Czuba (32 Kisiel), Magdziak, Borkowski (75 Prioetti), Tkacz, Skotarczak (70 Cieśla).