CLJ: Miedź walczyła do końca i wygrała trzeci mecz z rzędu

26.03.2017, 11:28

2016_CLJ_-_Lechia_gdansk__-_40.JPGZnakomitą passą wiosennych spotkań bez porażki mogą pochwalić się juniorzy Akademii Miedzi Legnica grający w CLJ. Legniczanie po dwóch kolejnych zwycięstwach wybrali się do Gdańska na mecz z Lechią.

Miedź Legnica podbudowana dwoma wcześniejszymi zwycięstwami jechała do Gdańska po kolejny komplet punktów. Każdy przed tym spotkaniem wiedział, że mecz na pewno nie będzie należał do łatwych. Tak właśnie było na boisku. Obie drużyny bardzo ambitnie podeszły do tych zawodów. Jedni i drudzy stwarzali sobie okazje na zdobycie bramki, ale jako pierwsi skuteczniejsi okazali się legniczanie. W 41 minucie gry Adam Borkowski zdobył pierwszego gola i tym samym dał Miedzi prowadzenie. Nie trwało ono długo bo na minutę przed przerwą gospodarze wyrównali.  W drugiej połowie spotkanie nie zmieniło się. Dużo walki na boisku i kilka dobrych okazji z obu stron. Szczęście uśmiechnęło się tego dnia do legniczan. W 81 min. meczu po faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla Miedzi, którą na gola zamienił ponownie Borkowski. Miedź wygrała w Gdańsku 2:1 i w trzech wiosennych meczach zdołała zdobyć komplet punktów.

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki dla Miedzi: 41, 81(k) Borkowski.

Miedź Legnica: Szpaderski – Dymarski, Małecki, Stasiak, Pindór, Kisiel, Machowski, Poręba (70 Zagórski), Borkowski (86 Czuba), Skotarczak (78 Magdziak), Kaźmierczak (70 Kubań).