Aktualności

Klub

GKS Tychy rywalem Miedzi. Będą zmiany w składzie

19.05.2017, 13:14

2016_GKS_Tychy_-_Miedz_Legnica_-24.JPGW sobotę o godz. 19.00 Miedź zagra w Legnicy z GKS Tychy w meczu 32. kolejki Nice 1 Ligi. – Będzie sporo zmian w naszym składzie, bo to trzeci mecz w krótkim odstępie czasu. Trzeba zrobić wszystko, by wygrać te mecze, które nam zostały – mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

Miedź przegrała w środę ważny mecz ze Stalą Mielec, a najlepszym sposobem na rehabilitację jest zwycięstwo w meczach, które zostały do końca sezonu. Tym bardziej, że legniczanie wciąż mają matematyczne szanse na awans, a Nice 1 Liga wiele razy już pokazała, jak bardzo potrafi być nieprzewidywalna. – Chcemy wygrać te trzy mecze. W sobotę będzie sporo zmian w naszym składzie, bo to trzeci mecz w krótkim odstępie czasu – mówi trener Miedzi, który tym razem do dyspozycji ma wszystkich zawodników. Nikt nie pauzuje za kartki, a gotowy do gry jest także prawy obrońca Grzegorz Bartczak, który ostatnio pauzował z powodu kontuzji.

GKS zgromadził dotychczas 34 punkty i zajmuje 14. pozycję w ligowej tabeli. Tyszanie nie są jeszcze pewni utrzymania. W minionej kolejce GKS zremisował 2:2 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Trenerem GKS-u jest pan Jurij Szatałow, a najskuteczniejszym zawodnikiem napastnik Jakub Świerczok, który zdobył już 12 bramek. Podstawowym obrońcą GKS jest doskonale znany w Legnicy Daniel Tanżyna, który w latach 2012-14 reprezentował barwy Miedzi. W rundzie jesiennej w Tychach Miedź zagrała bardzo dobrze i wygrała 2:0.

Sędzią sobotniego meczu będzie Mariusz Korpalski z Torunia. Ten arbiter w bieżących rozgrywkach pokazuje średnio 4,38 żółtych kartek na mecz.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/