Aktualności

Akademia

Grała Akademia Miedzi

05.09.2019, 13:11
Prezentujemy wyniki środowych spotkań drużyn Akademii Miedzi. Nasze zespoły w dwóch spotkaniach odniosły dwa ważne zwycięstwa.

Liga Wojewódzka Młodzika

U-13

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 1:0

Bramki: 29 Zięba

Miedź Legnica: Bieleń - Spychaj (40' Janiak), Rewers, Kaczemba, Krukar - Zawicki, Kodzik (50' Skraburski) - Adamczewski, Zięba (45' Umnicki), Guściora (25' Zięba)

- Zwycięstwo cieszy, ale na pewno nie przysłania nam obrazu meczu, który nie był idealny i pokazuje jak wiele rzecz jest do poprawy. Niemniej jednak w naszej grze widać systematyczny postęp, co pokazała w szczególności pierwsza połowa meczu. " - podsumował trener Paweł Dziakowicz.

Liga Okręgowa Młodzika

U-12

Miedź Legnica - Bazalt Piotrowice 13:0

Bramki: 5 Wysocki, 10 Skrzydliński, 12 Szlachetka, 14 Pacanek, 15 Pacanek, 18 Radomski, 19 Szlachetka, 22 Stelmach, 40 Michalski B., 47 Bzdyk, 55 Skarbowski, 57Bzdyk.

Miedź Legnica: Bzdyk, Skrzydliński, Michalski A., Janduła, Szlachetka, Wysocki, Pacanek, Śliwiński.

Ponadto grali: Sztyler, Rybaczyk, Radomski, Pawełek, Stelmach, Skarbowski.

 - Dziękuję rywalowi za ambitną postawę przez całe spotkanie. To trudna sztuka u tak młodych chłopców przy takiej przewadze jednej z drużyn. My staraliśmy się zamienić tą grę na naukę. Wprowadziliśmy pewne ograniczenia, które wymuszały realizację pewnych zadań nim mogliśmy uderzyć do bramki. Chodzi przecież o nauczanie. Chcemy grać piłką i w piłkę. Wygrana dla wygranej nas nie raduje, mamy większe ambicje. Niemniej, ostatecznie dokonaliśmy tego. Po meczu chwila radości i od jutra wracamy do zabawy nad rozwojem. Każdego dnia 1 %. - podsumował obszernie mecz trener Skrzypek.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/