Historia: Odra Opole - Miedź

05.04.2024, 12:15
Przed nami 26 oficjalne spotkanie Miedzi z Odrą. Najwyższe ligowe zwycięstwa w Opolu legniczanie odnieśli w pierwszym oficjalnym starciu z Odrą w historii (w sezonie 1988/1989) oraz w ostatnim pojedynku obu drużyn rozgrywanym stadionie przy ul. Oleskiej.

30 lipca 2021 roku Miedź w fenomenalnym stylu rozpoczęła w Opolu marsz do PKO BP Ekstraklasy. Od początku spotkania to zielono-niebiesko-czerwoni starali się prowadzić grę i budować kolejne akcje. Opolanie mocno zagęszczali jednak okolice własnego pola karnego. Legniczanie próbowali więc zaskoczyć gospodarzy również ze stałych fragmentów. W 5 minucie po rzucie rożnym główkował Jon Aurtenetxe Borde, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Sześć minut później indywidualną akcję w polu karnym niebiesko-czerwonych przeprowadził Krzysztof Drzazga, który najpierw zwiódł obrońców, a następnie pięknym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

W 16 minucie Patryk Makuch mógł podwyższyć prowadzenie Miedzi, ale z okolic jedenastki uderzył obok bramki. Dziesięć minut później z dystansu ładnie spróbował Rafał Niziołek, ale piłka poszybowała nad bramką. W 40 minucie potężną bombę z dwunastego metra z prawej strony pola karnego posłał Marcin Garuch, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Miedź przeprowadziła akcję lewą stroną. Jurich Carolina zagrał w polu karnym do Domingueza, jednak Maxime w trudnej sytuacji nie zdołał umieścić piłki w bramce. Tuż przed przerwą legniczanie oddali jeszcze jedną niecelną próbę.

Miedź znakomicie rozpoczęła drugą odsłonę. Trzy minuty po wznowieniu gry akcję legniczan pewnym strzałem w polu karnym zakończył Dominguez, podwyższając wynik spotkania. Zielono-niebiesko-czerwoni poszli za ciosem! Już pięć minut później swoją drugą bramkę w meczu zdobył rozgrywający znakomite zawody Drzazga. Chwilę wcześniej w sytuacji sam na sam z Pawłem Lenarcikiem znalazł się Tomas Mikinic, ale golkiper Miedzi popisał się znakomitą interwencją.

W 65 minucie Carolina powstrzymywał w polu karnym Cezarego Sauczka, a prowadzący zawody sędzia Piotr Urban dopatrzył się przewinienia. Rzut karny na gola zamienił rezerwowy Krzysztof Janus. W 75 minucie arbiter odgwizdał kolejną jedenastkę dla Odry. Tym razem za zagranie ręką. Paweł Lenarcik obronił jednak strzał Janusa! Sześć minut później Kamil Zapolnik fantastycznym uderzeniem z dystansu sprawił, że przewaga Miedzi znów wynosiła trzy gole. Więcej bramek już nie padło, a legniczanie odnieśli cenne zwycięstwo na starcie sezonu.

Miedź zagrała wówczas w następującym zestawieniu: Paweł Lenarcik – Szymon Matuszek, Marcin Garuch, Maxime Dominguez, Krzysztof Drzazga (74’ Kamil Zapolnik), Jon Aurtenetxe Borde, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Mehdi Lehaire (74’ Damian Tront), Maciej Śliwa (63' Mateusz Kaczmarek), Patryk Makuch (84’ Szymon Stróżyński). Z kolei Odra wystąpiła w składzie: Mateusz Kuchta – Rafał Niziołek (68’ Mateusz Marzec), Tomas Mikinic (53’ Cezary Sauczek), Maksymilian Tkocz, Mateusz Maćkowiak, Mateusz Spychała, Szymon Drewniak, Mateusz Kamiński, Arkadiusz Piech (59’ Dawid Czapliński), Maciej Wróbel (53’ Miłosz Trojak), Konrad Nowak (53’ Krzysztof Janus).

bramki: 39:26

Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim "Odra" w Opolu o godz. 20:00. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie w Polsacie Sport Premium 1, na platformie Polsat Box Go (wykup pakietu - https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE (wykup transmisji w PPV - https://bit.ly/MiedzPPV).