I liga: Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica 3:0

03.05.2015, 19:03

Wyprawa Miedzi do Chojnic nie będzie wspominana zbyt miło. Legniczanie po stracie trzech goli w już pierwszej części meczu, ostatecznie przegrali z Chojniczanką 0:3. Mimo nieudanej pierwszej połowy podopieczni Janusza Kudyby wyszli na drugą z wielką chęcią zdobywania bramek. Ta sztuka, mimo dużej woli walki, jednak się nie udała.

Legniczanie stracili trzy gole już w pierwszej części spotkania, przy czym nie zdobyli ani jednego, choć mieli swoje szanse. Do 20 minuty spotkanie było wyrównane. W 21. minucie meczu po dośrodkowaniu piłki w pole karne, Marek Gancarczyk przyjął piłkę na kolano, podrzucił ją nad głowę i uderzył z przewrotki prosto w okienko bramki strzeżonej przez Dawida Smuga. Drugi gol dla gospodarzy padł cztery minuty później. Najpierw dwukrotnie na bramkę Miedzi uderzał Rafał Grzelak, a Dawid Smug dwukrotnie odbijał piłkę rękoma. Przy drugim wybiciu i dobitce Mikołajczaka był już bez szans. Miedź po stracie drugiego gola ruszyła pod bramkę gospodarzy. Uderzenia w poprzeczkę zanotowali Mateusz Szczepaniak i Grzegorz Bartczak. Kiedy Miedź zaangażowała więcej sił w atak, gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Mikołajczak zdobył trzecią bramkę dla Chojniczanki, wpadając razem z piłką do siatki. Warto zaznaczyć, że walka o piłkę trwała do ostatniej chwili, za co żółty kartonik obejrzał Radosław Bartoszewicz. Przed przerwą do bramki gospodarzy mógł trafić Labukas, ale uderzenie głową napastnika Miedzi było niecelne.

W drugiej połowie na boisku już działo się już znacznie mniej. Mimo dużej przewagi gospodarze próbowali dalej atakować, a Miedź starała się zdobyć choć honorowego gola. Najlepszą sytuację miał Szczepaniak, który uderzył głową o milimetry niecelnie. Gospodarze starali się zaskoczyć Smuga z kontr lub stałych fragmentów. Ani jedna ani druga strona nie dopięła swego. Zamiast bramek kibice w Chojnicach obejrzeli festiwal żółtych kartek dla swojego zespołu. Trzy z pięciu żółtych kartoników gospodarze obejrzeli właśnie w drugiej części meczu.

Miedź, niestety, przegrała w Chojnicach 0:3. W następnej kolejce legniczanie podejmą Wisłę Płock – zapraszamy na Stadion im. Orła Białego w sobotę 9 maja o godz. 17.45.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - MIEDŹ LEGNICA 3:0 (3:0)

Bramki: Gancarczyk (21), Mikołajczak 2 (25, 43). Żółte kartki: Feciuch, Kieruzel, Podleśny, Lisowski, Niedziela oraz Garuch, Bartoszewicz, Cierpka. Sędziował: Dawid Bukowaczan (Żywiec).

CHOJNICZANKA: Podleśny - Lisowski, Markowski, Kieruzel, Pietruszka, Siemaszko (67 Niedziela), Feciuch, Zawistowski (75 Chyła), Gancarczyk (86 Drewek), Grzelak, Mikołajczak.

MIEDŹ: Smug - Bartczak, Bartoszewicz, Midzierski, Woźniczka, Kakoko, Garuch, Łobodziński (84 Zieliński), Zatwarnicki (31 Cierpka), Szczepaniak, Labukas (78 Wasilewski).