I liga: Drutex-Bytovia – Miedź Legnica 1:0

19.08.2016, 21:12

2016_MKS_Kluczbork_-_Miedz_Legnica_2-2_-_94.JPGKażda seria ma swój koniec. Po 15 meczach ligowych z rzędu bez porażki Miedź przegrała w Bytowie z Drutex-Bytovią 0:1, tracąc gola w 90 minucie po strzale Jakuba Bąka. Legniczanie musieli radzić sobie bez Petteri Forsella, który z powodu kontuzji stopy będzie pauzował kilka dni.

W wyjściowym składzie Miedzi w Bytowie zabrakło jednego z liderów zespołu – Petteri Forsella. Fin narzeka na uraz stopy, który wyłączy go na kilka dni z treningów. Kontuzja nie jest jednak groźna i według wstępnych diagnoz są spore szanse, że Forsell już w przyszłym tygodniu będzie gotowy do gry. W Bytowie pod jego nieobecność Miedź w pierwszej połowie była groźna głównie ze stałych fragmentów gry, za których wykonywanie wziął się Łukasz Garguła. W 14. min po jego dośrodkowaniu Tomasz Midzierski główkował obok bramki, a w 20. min stoper Miedzi uderzył nad poprzeczką. Legniczanie kilka razy szukali też prostopadłymi podaniami Paula Batina, ale brakowało w tych zagraniach precyzji. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza za to bardzo dobrze prezentowali się w odbiorze i zmuszali rywali do licznych błędów, często odbierając piłkę w środkowej strefie. Nie pozwolili też rywalom na poważniejszej zagrożenie bramce Pawła Kapsy.

Sytuacja uległa zmianie w drugiej połowie, w której to gospodarze groźniej atakowali. Wprowadzony za kontuzjowanego Michała Efira Janusz Surdykowski w 64. min znalazł się z piłką blisko bramki, ale fatalnie spudłował. W 75. min Kapsa świetną interwencją obronił strzał wprowadzonego na boisko z ławki Jakuba Bąka. Ale Bąk dopiął swego w 90. min, po dośrodkowaniu Kamińskiego, pakując piłkę do siatki. Miedź nie zdążyła już odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0, która przerwała serię 15 ligowych meczów Miedzi z rzędu bez porażki.

DRUTEX-BYTOVIA - MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)

Bramki: J. Bak (90). Żółte kartki: Monterde oraz Daniel. Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

DRUTEX-BYTOVIA: Bieszczad - Cseh, Opałacz, Wróbel, Klichowicz (71 J. Bąk), Kamiński, Serafin, Poczobut, Wacławczyk, Monterde (85 Formela), Efir (38 Surdykowski).

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Daniel, Rasak, Cierpka, Bartkowiak (65 Chrzanowski), Garguła, Łuszkiewicz, Batin (77 Martin).