I liga: Miedź Legnica – Drutex-Bytovia 2:0

07.11.2015, 18:44

bytovia-sabala.JPGW meczu 16. kolejki I ligi Miedź pokonała w Legnicy Drutex-Bytovię 2:0. Ozdobą meczu była bramka Valerijsa Sabali strzelona przewrotką! Drugie trafienie należało do Marquitosa, który wykończył piękną, zespołową akcję legniczan. Hiszpan mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Już w pierwszej połowie Miedź dała swoim kibicom spore powody do zadowolenia, zadając dwa mocne ciosy. W 15. min w swoim stylu rywala na prawym skrzydle minął Wojciech Łobodziński, zagrał w pole karne, a stojący tyłem do bramki Valerijs Sabala uderzył piłkę „przewrotką” w okienko bramki gości i wyprowadził legniczan na prowadzenie. Dziesięć minut później było już 2:0 – druga bramka może nie była tak piękna jak pierwsza, za to strzelona po bardzo ładnej, zespołowej akcji. Po przechwycie w środku pola Adrian Cierpka wyprowadził szybka kontrę, zagrał na prawe skrzydło do Łobodzińskiego, który płaskim podaniem znalazł w polu karnym Sabalę. Łotysz mimo asysty obrońcy sprytnie odegrał piłkę do Marquitosa, a ten strzałem tuż przy słupku pokonał Laskowskiego. Goście kilka razy próbowali groźniej zaatakować, ale Smug pewnie wyłapał piłki kierowane w pole karne Miedzi.

W drugiej połowie Bytovia nie złożyła broni i groźnie atakowała, szukając kontaktowej bramki. Defensorzy Miedzi mieli pełne ręce roboty, ale nie popełnili błędów i Smug zachował czyste konto, choć podopieczni Tomasza Kafarskiego kilka razy naprawdę byli blisko zdobycia gola. – Mimo porażki zagraliśmy dziś jeden z najlepszych meczów w tej rundzie. Ale co z tego, że dobrze graliśmy w drugiej połowie i tworzyliśmy sytuacje, skoro nie umieliśmy ich wykorzystać. Zabrakło nam tego, co pokazał napastnik Miedzi przy pierwszej bramce, czyli jakości – mówił szkoleniowiec Drutex-Bytovii. – Piłkarze pokazali dziś dużo zaangażowania i zimnej krwi w polu karnym. Dzięki uważnej grze w obronie nie straciliśmy bramki – powiedział trener Ryszard Tarasiewcz.

Warto dodać, że Miedź w drugiej połowie miała okazje do podwyższenia prowadzenia, ale ich nie wykorzystała. W 64. min po ładnej, zespołowej akcji Marquitos trafił tylko w słupek, a w 70. min Sabala po minięciu obrońcy w polu karnym uderzył nad poprzeczką. Mimo to trener Tarasiewicz był zadowolony z postawy Łotysza, który zapisał na swoim koncie bramkę i asystę. – On ma łatwość dochodzenia do sytuacji bramkowych i wykorzystuje je częściej niż nasi dwaj pozostali napastnicy – podsumował szkoleniowiec Miedzi.

MIEDŹ LEGNICA - DRUTEX-BYTOVIA 2:0 (2:0)

Bramki: Sabala (15), Marquitos (25). Żółte kartki: Daniel, Łobodziński oraz Mandrysz, Mąka, Kort. Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 1300.

MIEDŹ: Smug - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Telichowski, Cierpka, Daniel, Łobodziński, Marquitos (86 Garuch), Garguła (67 Trifonov), Sabala.

DRUTEX-BYTOVIA: Laskowski - Bąk, Wróbel, Wilczyński, Chomiuk (46 Jakóbowski), Formela, Poczobut (84 Kryszak), Madrysz, Kort, Surdykowski, Klichowicz (71 Mąka).