I liga: Miedź Legnica – TS Podbeskidzie 1:1

30.09.2016, 20:50

pbb.JPGW meczu 11. kolejki rozgrywek I ligi Miedź zremisowała z Podbeskidziem 1:1. Prowadzenie gościom w 80. Min dał Tomasz Podgórski, który wykorzystał rzut karny, a wyrównał w 89. min Jonathan de Amo. – Dziękuję drużynie za wiarę i charakter, za co zostaliśmy wynagrodzeni wyrównującą bramką – powiedział trener Ryszard Tarasiewicz.

W pierwszej połowie Miedź raz za razem nękała rywali i powinna była zdobyć bramkę. W 2. min strzał Rasaka z dystansu przeleciał tuż nad poprzeczką bramki gości. Chwilę później po uderzeniu Michała Bartkowiaka strzegący bramki gości leszczyński z trudem odbił piłkę. Kolejne dwie okazje miał Mariusz Rybicki – w 12. Min z ostrego kąta nie trafił w bramkę, a w 23. Min – po świetnym prostopadłym zagraniu Forsella – strzał pomocnika Miedzi pobronił golkiper Podbeskidzia. W końcówce pierwszej połowy Miedź zagroziła jeszcze bramce gości m.in. po strzałach de Amo i kolejnym uderzenie z dystansu Rasaka. Goście najbliżej zdobycia gola byli w 36. min, ale strzał Ferugi obronił Kapsa.

W drugiej połowie groźniej atakowali goście i Paweł Kapsa miał sporo pracy. W 72. min w dobrej sytuacji nad bramką Miedzi uderzył Demjan, chwilę później piłka spadła na spojenie słupka z poprzeczką, a w kolejnej akcji minimalnie chybił Feruga. – Między 62 a 75minutą mieliśmy cięższy moment, tak bywa w futbolu, ale trzeba umieć się temu przeciwstawić i dobrze bronić – analizował później trener Tarasiewicz.

W 79. min Tarnowski upadł w polu karnym Miedzi zaczepiony lekko nogą przez Forsella, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykonał go Tomasz Podgórski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. – Jeśli był ten karny, to było to nieodpowiedzialne zachowanie moich zawodników – ocenił szkoleniowiec Miedzi.

Miedź rzuciła się do ataku większa liczbą graczy i zdołała wyrównać w 89. min. Piłkę w pole karne zagrał Bartczak, dopadł do niej de Amo, obrócił się w stronę bramki i silnym strzałem nie dał szans Leszczyńskiemu na obronę. – Dziękuję drużynie za wiarę i charakter, za co zostaliśmy wynagrodzeni wyrównującą bramką – powiedział trener Ryszard Tarasiewicz.

MIEDŹ LEGNICA - TS PODBESKIDZIE 1:1 (0:0)

Bramki: Podgórski (80-karny) oraz de Amo. Żółte kartki: de Amo, Łuszkiewicz oraz Sokołowski. Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Widzów: 2400.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov, Daniel, Rasak, Bartkowiak (90 Gorskie), Garguła (67 Batin), Rybicki (75 Łuszkiewicz), Forsell.

TS: Leszczyński - Piacek, Menzel (22 Magiera), Sokołowski, Tarnowski (85 Wawszczyk), Mikołajewski, Chemiel, Feruga (90 Kołodziej), Podgórski, Sierpina, Demjan.