I liga: Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 0:1

14.05.2016, 20:11

olimpia.JPGW 31. kolejce I ligi Miedź pokonała w Grudziądzu Olimpię 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Stasiak. To dziewiąty kolejny mecz legniczan bez porażki i trzecia z rzędu wygrana!

W pierwszej połowie Miedź atakowała groźniej niż gospodarze i zasłużenie prowadziła do przerwy 1:0, choć mogła wyżej. Ale po kolei. W 10. min Wojciech Łobodziński „zakręcił” dwoma obrońcami, wpadł w pole karne i uderzył płasko na bramkę, ale Fabiniak zdołał odbić piłkę nogą! Do wybitej na przedpole futbolówki dopadł Adrian Łuszkiewicz i przymierzył w okienko, ale tym razem bramkarz Olimpii sięgnął piłki ręką. W 17. min Miedź wykonywała rzut wolny jakieś 25 metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Forsell i potężnie uderzył w kierunku bramki. Kierunek lotu piłki po drodze zmienił jeszcze Michał Stasiak, czy zupełnie zaskoczył golkipera rywali i wyprowadził Miedź na prowadzenie. W 23. minucie legniczanie mogli podwyższyć. Łobodziński uciekł rywalom na prawym skrzydle, zagrało ostro wzdłuż bramki, a wbiegający Labukas wślizgiem starał się wpakować piłkę do siatki, tyle że ciałem na linii bramkowej obronił Fabiniak! W 37. min kolejny raz rzut wolny wykonywał Forsell. Fiński pomocnik Miedzi znów potężnie uderzył na bramkę, ale tym razem minimalnie chybił. Gospodarze swoich szans w ofensywie szukali przede wszystkim kierując piłki w pole karne do Nildo. W 8. minucie brazylijski napastnik mógł pokonać Kapsę, ale jego strzał po ziemi (obok legnickiego bramkarza) wybili obrońcy. Później świetnie go pilnowali i choć kilka razy zdołał oddać strzał, to jednak za każdym razem niecelny.

W drugiej połowie nie doczekaliśmy się bramek, choć oba zespoły groźnie atakowały. Dla Miedzi to trzecia wygrana z rzędu i jednocześnie dziewiąty kolejny mecz bez porażki! – Rywal grał dziś dynamicznie, pewnie, przeprowadził sporo akcji środkiem i bokiem. To zmusiło nas do skoncentrowanej i odpowiedzialnej gry. Cieszę się ze zwycięstwa i gratuluję moim zawodnikom! – mówił trener Ryszard Tarasiewicz.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:1)

Bramka: Stasiak (17). Żółte kartki: Skórecki, Zitko, Kurowski oraz Garguła. Sędziował: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: 2400.

OLIMPIA: Fabiniak - Ciechanowski, Kasperkiewicz, Zitko, Malec, Kurowski (73 Trzepacz), Smoliński, Skórecki (46 Kaczmarek), Banasiak, Bartlewski (55 Zigon), Nildo.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie, Rasak, Łuszkiewicz, Łobodziński, Garguła (79 Subbotin), Forsell (90 Telichowski), Labukas (81 Garuch).