I liga: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 1:0

24.05.2015, 19:02

2014_miedz_legnic_-_pogon_siedlce_-_18.jpgW meczu 32. kolejki rozgrywek I ligi Miedź przegrała w Siedlcach z Pogonią 0:1. Legniczanie gola stracili w pierwszej połowie po strzale Dziubińskiego. Po przerwie byli stroną przeważającą, ale nie zdołali wyrównać. Strzegący bramki Pogoni Andrzej Witan wybronił m.in. sytuację sam na sam z Labukasem, a także zatrzymał na linii bramkowej mocny strzał Kadu z 5 metrów.

Pogoń musiała wygrać ten mecz, by przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w I lidze. Siedlczanie swoich szans od początku szukali po przechwytach piłki, po których wyprowadzili groźne, szybkie ataki. W pierwszej połowie stworzyli sobie dwie dobre okazje bramkowe, z których jedną wykorzystali. W 14. min po ostrym dośrodkowaniu z narożnika boiska Dziubiński z bliska strzelił głową nad bramką Miedzi. W 35. min ten sam zawodnik już się nie pomylił i płaskim strzałem pokonał Dawida Smuga. Akcję zainicjował Djousse, który uciekł obrońcom Miedzi i zagrał ostro wzdłuż bramki. Miedź próbowała atakować skrzydłami. Aktywni byli Łobodziński i Garuch, którzy kilka razy zagrywali w pole karne gospodarzy, ale żadnej tych akcji nie udało się sfinalizować golem.

W drugiej połowie Miedź miała olbrzymią przewagę i długimi fragmentami nie wychodziła z pola karnego gospodarzy, ale nie potrafiła udokumentować tego golem. Świetnie spisywał się w bramce Pogoni Andrzej Witan, który w 48. min wygrał pojedynek sam na sam z Labukasem, a w 75. min najpierw obronił strzał głową jednego z legniczan, a później na linii bramkowej odbił silne uderzenie Kadu z 5 metrów. Przez ostatni kwadrans gospodarze „bronili Częstochowy”, wybijając piłki byle dalej od własnej bramki i udało im się dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka. - Nie pierwszy raz mamy problem ze skutecznością. W drugiej połowie powinnismy strzelić kilka bramek - mówi po meczu Janusz Kudyba, trener Miedzi.

POGOŃ SIEDLCE - MIEDŹ LEGNICA 1:0 (1:0)

Bramki: Dziubiński (35). Żółte kartki: Oleksa. Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). Widzów: 1700.

POGOŃ: Witan - Grzesik, Lewandowski, Dybiec, Ratajczak, Calderon (78 Rodak), Paczkowski, Dziubiński (64 Chirri), Kosirowski, Demianiuk, Djousse (66 Dzięgielewski).

MIEDŹ: Smug - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Oleksa, Cierpka (80 Chrzanowski), Kakoko (69 Daniel), Garuch, Łobodziński, Szczepaniak, Labukas (72 Kadu).