III liga: Derby dla Miedzi. Zagłębie na kolanach

17.10.2015, 15:08

2015_Zaglebie_2_-_Miedz_2_0-4_-_59.JPGMiedź II Legnica zdecydowanie lepsza od lubinian w derbach Zagłębia Miedziowego. Podopieczni trenera Piotra Jacka zagrali za miedzą koncertowo i rozbili drugi zespół Zagłębia aż 4:0. Ozdobą tego spotkania a zarazem ukoronowaniem znakomitej gry legniczan był gol Patryka Murawskiego z ostatniej minuty meczu.

Sporo fauli, gra na ich pograniczu oraz nieustępliwość cechowała derbowe spotkanie drugich drużyn Miedzi i Zagłębia. Jak powszechnie wiadomo, derby rządzą się własnymi prawami, ale w tym przypadku Miedź II była faworytem spotkania z rezerwami Zagłębia i wywiązała się ze swojej roli znakomicie. Przez pierwsze minuty obie drużyny badały swoje możliwości. Szybciej wnioski wyciągnęli legniczanie i w 31 minucie po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Piłkę na krótki słupek dośrodkował Wichłacz a uderzeniem głową bramkarza pokonał Lenkiewicz. Zagłębie jeszcze nie otrząsnęło się po pierwszym ciosie a już leżało na deskach po raz drugi. W 33 minucie Mateusz Zatwarnicki wykorzystał znakomite prostopadłe podanie, minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Na kilka sekund przed przerwą, Kamil Zieliński przelobował głową bramkarza i zrobiło się 3:0. Techniczny nokaut w pierwszej połowie i to jeszcze przed zejściem do szatni okazał się bolesny dla gospodarzy.

Po przerwie lubinianie próbowali stworzyć choć jedną klarowna sytuację, ale obrona Miedzi była tego dnia szczelna niczym tama. Legniczanie przejmowali podania lubinian i rozbijali ich nieudolne ataki. W 90 minucie meczu po faulu na Wasilewskim i dośrodkowaniu w pole karne, Zieliński strącił piłkę na nogę Murawskiego, który nożycami pokonał bramkarza umieszczając futbolówkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. Był to ostateczny cios, który podciął kompletnie skrzydła Zagłębiu.

Miedź II zwyciężyła w Lubinie 4:0 ostatecznie rozstrzygając kwestię swojego panowania w Zagłębiu Miedziowym na poziomie III ligi. Piłkarze spod znaku Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica ponownie udowodnili, że wola walki, determinacja i znakomite przygotowanie to najlepsza recepta aby pewnie zwyciężać. Derby dla Miedzi II stały się faktem. Brawo!!!

Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 0:4 (0:3)

Bramki: 31 Lenkiewicz, 33 Zatwarnicki, 44 Zieliński, 90 Murawski.

Miedź II Legnica: Lis – Brożyna, Krawczun, Woźniczka, Wójcik, Wichłacz (87 Wasilewski), Chodyga (50 Cieślik), Zatwarnicki (46 Bogusz), Wojciechowski (75 Murawski), Lenkiewicz, Zieliński.

Po przerwie lubinianie próbowali stworzyć choć jedną klarowną sytuację, ale obrona Miedzi była tego dnia szczelna niczym tama. Legniczanie przejmowali podania lubinian i rozbijali ich nieudolne ataki. W 90 minucie meczu po faulu na Wasilewskim i dośrodkowaniu w pole karne, Zieliński strącił piłkę na nogę Murawskiego, który nożycami pokonał bramkarza umieszczając futbolówkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. Był to ostateczny cios, który podciął kompletnie skrzydła Zagłębiu.