III liga: Kolejne trzy punkty Miedzi II.

02.05.2018, 08:33

2017_Miedz_2_-_Gornik_2_Zabrze__-_11.jpgMiedź II Legnica po ostatnim zwycięstwie z Lechią Dzierżoniów wybrała się do Zabrza walczyć o punkty z miejscowym Górnikiem II. Legniczanie na Śląsku zagrali bardzo dobre zawody, po których zdobyli komplet punktów pewnie pokonując gospodarzy.

Miedź II Legnica znakomicie rozpoczęła mecz w Zabrzu. Już w 11 minucie Paweł Krauz przejął piłkę po zagraniu Piotra Smołucha i potężnym uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza Górnika. To jak się później okazało była jedyna bramka w pierwszej części. Po wznowieniu spotkania Miedź ponownie szybko zadała mocny cios. W 50 minucie po dobrym podaniu ze skrzydła Karol Gadzielewicz ograł obrońców oraz bramkarza Górnika i podwyższył na 2:0. Trzecie trafienie dla Miedzi zapisał na swoje konto Mariusz Idzik, który po składnej akcji pokonał bramkarza uderzeniem lewą nogą. Miedź w Zabrzu zdobyła bardzo ważne punkty i powiększyła do 4 punktów przewagę nad otwierającą strefę spadkową Unią Turza Śląska.

Górnik II Zabrze – Miedź II Legnica 0:3 (0:1)

Bramki: 11 Krauz, 50 Gardzielewicz, 79 Idzik

Miedź II Legnica: Smołuch – Pojasek, Stasiak(46 Surmaj), Konderak, Sutor, Stachowski, Zatwarnicki(73 Miazga), Roca, Gardzielewicz(66 Chuckwudi), Idzik, Krauz(78 Tkacz).