III liga: lider jest tylko jeden

20.09.2015, 13:14

2015_Miedz_2_-_KS_Polkowice_3-0_-_36.jpgMiedź II Legnica udowodniła na boisku, że lider III ligi dolnośląsko-lubuskiej może być tylko jeden i to właśnie podopieczni trenera Piotra Jacka. Nasz zespół bez najmniejszych problemów pokonał KS Polkowice 3:0 i pewnie prowadzi w tabeli ligowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale zapowiadała, że w drugiej odsłonie padną bramki. Legniczanie byli stroną przeważającą choć celność ich strzałów pozostawiała trochę do życzenia. Mimo to, Dominik Budzyński strzegący bramki Miedzi nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się kunsztem bramkarskim.

W drugiej odsłonie z celnością było już znacznie lepiej. Miedź wciąż przeważała i nie dopuszczała gości do dogodnych okazji a sama je stwarzała. W 54 minucie uderzenie Marcina Garucha po interwencji Szymańskiego, dobił Kuźma i tym samym otworzył wynik. Ten sam zawodnik w 72 minucie, po odbiciu piłki od słupka, dobił ją do pustej bramki i podwyższył na 2:0. Trzeciego gola dla legniczan zdobył pięć minut później Kamil Zieliński, który głową znakomicie wykończył centrę Garucha z rzutu rożnego. Miedź II pewnie pokonała KS Polkowice i utrzymała fotel lidera tabeli III ligi.

Miedź II Legnica – KS Polkowice 3:0 (0:0)

Bramki: 54, 72 Kuźma, 77 Zieliński.

Miedź II: Budzyński – Brożyna (86 Światły), Krawczun Woźniczka, Zieliński (83 Kuśnierz), Wichłacz (46 Chodyga), Garuch, Zatwarnicki, Kakoko, Kuźma (71 Lenkiewicz), Wójcik.