III liga: Miedź II gromi Budowlanych. Hattrick Zielińskiego.

02.09.2015, 21:32

2015_Miedz_2_-_Budowlani_Lubsko__-_78.jpgPodopieczni Piotra Jacka byli murowanym faworytem w meczu z Budowlanymi Lubsko. Jak się okazało, legniczanie nie zawiedli i… odnieśli najwyższe zwycięstwo do tej pory w III lidze. Miedź po znakomitym meczu pokonała gości 10:0.

Mecz ułożył się dla naszych piłkarzy bardzo dobre już od samego początku. W 2 minucie Kamil Zieliński po dograniu od Mateusza Zatwarnickiego otworzył wynik. Budowlani minutę później stracili jednego z zawodników, któremu za faul sędzia główny pokazał czerwony kartonik. W 5 minucie znów asysta popisał się Zatwarnicki a gola na 2:0 zdobył Szymon Kuźma. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0 a wynik pierwszej połowy ustalił w 35 minucie Kamil Zieliński.

Po przerwie Miedź dalej dominowała. Budowlani nie za często wychodzili z własnej połowy, na której najczęściej tracili piłkę. Piątego gola zdobył Tomasz Wojciechowski. W 68 minucie gry Kamil Zieliński skompletował hattrick. Następny gol należał ponownie do Wojciechowskiego. Kolejne bramki zdobywali jeszcze Wasilewski, Murawski i Lenkiewicz. Mecz do jednej bramki zakończył się imponującym wynikiem 10:0 a legniczanie tym samym umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Miedź II Legnica – Budowlani Lubsko 10:0 (4:0)

Bramki: 2, 35, 68 Zieliński,  5, 16 Kuźma, 51, 73 Wojciechowski, 84 Wasilewski, 90 Murawski, 90 Lenkiewicz.

Miedź II Legnica: Budzyński – Krawczun, Woźniczka, Brożyna, Wójcik (73 Wójcik), Chodyga, Wichlacz (46 Murawski), Zatwarnicki (60 Lenkiewicz), Kuźma (46 Wasilewski), Zieliński, Wojciechowski.