III liga: Miedź II odprawiła z kwitkiem Skrę

16.10.2016, 17:00

2016_Miedz_2_-_Skra_Czestochowa_-_35.JPGMiedź II Legnica zadebiutowała na stadionie Konfeksu przy ul. Grabskiego. Debiut okazał się szczęśliwy, ponieważ podopieczni trenera Piotra Jacka wygrali ze Skrą Częstochowa 3:1.

Przez pierwsze kilkanaście minut spotkanie było wyrównane. Oba zespoły próbowały zaskoczyć rywali akcjami oskrzydlającymi. Jak się później okazało, kluczowe w tym spotkaniu były stałe fragmenty. W 30 minucie Adrian Woźniczka uderzył z rzutu wolnego nie do obrony i otworzył wynik. W 44 minucie Mirosław Kaźmierczak podwyższył na 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona gry.

Po zmianie stron zapunktowali goście. Łukasz Kowalczyk mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Piotrowskiego. Skra walczyła o remis, a Miedź o spokój do końca meczu. Swój cel osiągnęli gospodarze. Kamil Zieliński był faulowany w polu karnym, a skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Łukasz Chodyga.

Miedź II Legnica – Skra Częstochowa 3:1 (2:0)

Bramki: 30 Woźniczka, 44 Kaźmierczak, 83 Chodyga (k) – 75 Kowalczyk

Miedź II Legnica: Piotrowski – Cierpka, Karbowy (82 Stachowski), Woźniczka, Miazga, Dyrda, Chodyga, K.Zieliński, L. Zieliński (85 Poręba), Gardzielewicz, Kaźmierczak(76 Matwiejko).